Metallica wsparła Australię kwotą 500 tys. dolarów

Katastrofa ekologiczna w Australii trwa. Z ofiarami największych od lat pożarów solidaryzują się artyści rockowi i metalowi. Wśród nich jest Metallica. Należąca do zespołu fundacja wsparła lokalne organizacje kwotą 750 tys. dolarów australijskich.

Australia wciąż walczy z ogniem. Pożary, które nawiedziły kraj, pociągnęły za sobą nieodwracalne skutki. Giną ludzie, zwierzęta, całe ekosystemy obracają się w proch.

Na tragedię Australijczyków obojętni nie pozostają ludzie na całym świecie. Swoją pomoc oferują także artyści. Wcześniej pisaliśmy o wsparciu, jakie Australii udzielili m.in. Ozzy Osbourne, Asking Alexandria i Fit for an Autopsy. Do wspierających dołączyła Metallica. Zespół przekazał 750 tys. dolarów australijskich (ok. 500 tys. dolarów amerykańskich) organizacjom NSW Rural Fire Service i CFA (Country Fire Authority).

„Jesteśmy totalnie przytłoczeni wiadomością o pożarach, które rozprzestrzeniają się na miliony akrów w Australii, mając ogromny wpływ na Nową Południową Walię i Wiktorię. Destrukcyjne i dewastacyjne skutki dla wszystkich mieszkańców, zwierząt, środowiska i niesamowitej australijskiej ziemi są naprawdę dramatyczne” – komentuje Metallica.

Zespół zachęca fanów do wspierania Australii w każdy możliwy sposób, udostępniając wszystkie niezbędne linki.

Walka z ogniem cały czas trwa. Z prognoz wynika, że Australię czeka kolejna fala upałów. W pomoc zaangażował się m.in. polski rząd.

O wsparciu dla Australii i Australijczyków ze strony innych rockowych i metalowych wykonawców pisaliśmy w artykule „Ozzy Osbourne, Asking Alexandria i inni wspierają Australię”.

fot. T. Holl (CC BY 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV