Metallica rozpoczęła prace nad nowym albumem

Chcielibyście, żeby Metallica wydała nowy album? Wygląda na to, że tym razem zespół nie będzie kazał fanom czekać tak długo, jak ostatnio. „Pojawi się znacznie wcześniej niż ostatnie dwie” – na temat kolejnej płyty „czterech jeźdźców” wypowiada się Rob Trujillo.

Na wydanie „Hardwired… to Self-Destruct” fani Metalliki czekali aż 8 lat. Patrząc na doskonałe wyniki sprzedażowe płyty i promujących ją koncertów, zapotrzebowanie na nowy materiał grupy jest ogromne. Świadomi tego i rozochoceni sukcesem „Hardwired” członkowie thrashowej legendy tym razem nie zamierzają zwlekać.

Przy okazji wywiadu dla podcastu „The Music”, Rob Trujillo wyjawił, że zespół rozpoczął prace nad kolejnym wydawnictwem.

– Mamy strefę, którą nazywamy „Pokojem strojenia”, gdzie możemy jammować i rozgrzewać się przed koncertem. Zawsze wpadamy tam na jakieś pomysły. Nawet jeśli to kilka sekund, i tak wszystko jest nagrywane, zawsze – wyjaśnił basista.

– Album „Death Magnetic” był w większości pracą zbiorową. „Hardwired” to z kolei bardziej koncentracja na pomysłach Jamesa [Hetfielda – red.], ale też wydobycie istoty tego, co zrobiliśmy na „Death Magnetic”. Jestem podekscytowany kolejnym albumem, bo wierzę, że również będzie kulminacją wcześniejszych nagrań. Nie brakuje ciekawych pomysłów. To zaleta bycia w tym zespole – stwierdził Trujillo.

Kiedy dokładnie możemy spodziewać się nowej płyty Metalliki?

– Pojawi się znacznie wcześniej niż ostatnie dwie. Podejrzewam, że tym razem zabierzemy się za to szybko. Po prostu wskoczymy do studia i zaczniemy działać. Obiecaliśmy sobie, że zrobimy to prędzej niż później. Jak prędko? Nie wiem. Cały czas jesteśmy w trasie. Już od ponad dwóch lat. W pewnym momencie będziemy potrzebować chwili przerwy. Ciężko pracujemy i będzie nam to potrzebne – zakończył Trujillo.

Przypomnijmy: premiera „Hardwired… to Self-Detruct”, ostatniego longplaya Metalliki, miała miejsce 18 listopada 2016 r.

Najbliższy koncert Metalliki w Polsce odbędzie się 21 sierpnia 2019 r. w ramach trasy WorldWired Tour. Gośćmi specjalnymi będą Ghost i Bokassa.

Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Bestsellerowe wzory koszulek, bluz oraz inne gadżety związane z Metallicą znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Ralph Arvesen (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV