Metallica pracuje nad nowym materiałem. „Jesteśmy kreatywni”

Dzieje się w obozie Metalliki. Zespół nie traci czasu, który gdyby nie pandemia, spędziłby w trasie. Amerykanie zabrali się za pracę nad nowym albumem. „Badamy teren i coraz bardziej się tym ekscytujemy” – komentuje Rob Trujillo, basista Metalliki.

Metallica miała w tym roku zakończyć trasę WorldWired Tour promującą wydany w 2016 r. album „Hardwired… to Self-Destruct”. Podobnie jak inne kapele, giganci thrashu musieli jednak zmienić plany. Czas przymusowo spędzony w odosobnieniu grupa zamierza spędzić na tworzeniu, o czym niedawno poinformował Lars Ulrich.

Wszystko potwierdził właśnie basista Rob Trujillo, który rozwinął temat w podcaście „The Vinyl Guide”.

Co tydzień się kontaktujemy, co jest naprawdę super – stwierdził Trujillo. – Trzymamy kontakt. Zaczęliśmy od pracy w domowych warunkach. Jesteśmy kreatywni, kręcimy się wokół wcześniejszych pomysłów i szukamy nowych. To miejsce, w którym się znajdujemy. Badamy teren i coraz bardziej się tym ekscytujemy.

– Każdy z nas jest w dobrym nastroju, co w dużej mierze jest naszym celem. Chcemy czerpać z tego radość – zaznaczył basista.

Trujillo otwarcie przyznał, że zespół póki co nie zastanawia się nad datą premiery ani innymi kwestiami wiążącymi się z wydaniem płyty. Muzyk nie ukrywa, że członków Metalliki najbardziej absorbuje teraz przestawienie się na pracę w zupełnie nowym systemie, czyli na odległość.

– Nigdy nie pracowaliśmy w ten sposób. Nie sądzę, żeby wiele osób wcześniej tak pracowało. Każdy zmienia teraz swoje metody, ale w pewnym momencie wszystko wróci do tego, do czego ma wrócić. Chodzi mi o to, że znów będziemy mieli normalne koncerty. Jestem przekonany, że pojawi się mnóstwo nowej muzyki, bo większość muzyków pisze teraz nowe utwory, co dla mnie osobiście jest ekscytujące – podsumował Trujillo.

Metallica to jeden z tych zespołów, które bardzo sprawnie odnalazły się w nowych realiach. Grupa postanowiła pomóc fanom znieść kwarantannę i wystartowała z nową serią „#Metallica Mondays”. W jej ramach co poniedziałek Amerykanie wrzucają do sieci niepublikowany archiwalny koncert. Poza tym Metallica zdążyła już nawet nagrać jeden utwór w warunkach kwarantanny. Mowa o nowej wersji utworu „Blackened”.

Przypomnijmy: premiera „Hardwired… to Self-Detruct”, ostatniej płyty Metalliki, miała miejsce 18 listopada 2016 r.

Ostatni koncert Metalliki w Polsce odbył się w sierpniu ubiegłego roku w Warszawie.

Bestsellerowe wzory koszulek, bluz oraz inne gadżety związane z Metallicą znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV