Mark „Barney” Grenway o nowym albumie Napalm Death

Nowości z obozu Napalm Death przekazuje Mark „Barney” Grenway, wokalista grupy. „Muzyka jest w głównej mierze nagrana. W tej chwili pracuje nad wokalami i tekstami – poinformował lider Napalm Death.

Rozmawiając z portalem Metalwani.com, Barney zdradził, że następca „Apex Predator – Easy Meat” z 2015 r., ostatniego albumu Napalm Death, został nagrany z udziałem gitarzysty Mitcha Harrisa, który w 2014 r. wziął rozbrat ze sceną, skupiając się na rodzinie.

– Do tej pory Mitch nagrał gitary na album – powiedział Barney. – Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, co Mitch zamierza robić poza nagraniem. Ale tak, mogę oficjalnie powiedzieć, że Mitch pojawi się na naszym następnym wydawnictwie.

Temat nowej płyty Napalm Death poruszyliśmy również, rozmawiając z Barneyem przy okazji kwietniowej Metalmanii w katowickim Spodku.

– Te same problemy, które pojawiają się zawsze – odparł Barney, kiedy przy okazji wywiadu próbowaliśmy ustalić, co działa jak katalizator dla jego procesu twórczego.

– Tym razem nie jest to jedno określone wydarzenie, jak tragedia w Bangladeszu – stwierdził wokalista (poprzedni album Napalm Death został zainspirowany katastrofą budowlaną w Szabharze – red.). – Jedną z kilku takich inspiracji na pewno jest akceptacja inności, której brak obnażył ostatnio proces migracji w Europie.

Barney nie zdradził nam, kiedy nowy album Napalm Death mógłby się ukazać. Wiele wskazuje jednak na to, że krążek ukaże się jeszcze w 2018 r. – najprawdopodobniej późną jesienią.

Póki co Barney & Co. mają do zagrania serię koncertów, w tym u boku Slayera, któremu członkowie Napalm Death pomogą pożegnać się ze sceną w ramach trasy w USA (wraz z Anthrax, Lamb of God i Testament).

Merch Napalm Death znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV