„Kult. Film”. Znamy datę premiery dokumentu

Znamy datę premiery filmowego dokumentu o zespole Kult. To już pewne: film trafi do kin 22 listopada. Za jego reżyserię i produkcję odpowiada Olga Bieniek, autorka takich produkcji, jak „Kamerdyner” czy „Układ Zamknięty”.

Tak jak zostało to już zapowiedziane, film dokumentalny o Kulcie jeszcze tej jesieni znajdzie się na kinowych afiszach. Jego premiera została wyznaczona na 22 listopada. Wcześniej „Kult. Film” zostanie wyświetlony na 35. Warszawskim Festiwalu Filmowym w konkursowej sekcji dokumentalnej. Jak wygląda plakat filmu, sprawdzicie poniżej. Kult właśnie opublikował go na swoim facebookowym profilu.

Film nie będzie opowiadał historii Kultu. Jak wyjaśnia Olga Bieniek, autorka dokumentu, „Kult. Film” to reportaż o ostatnich trasach popularnej formacji. Kamera towarzyszyła im podczas trasy, ale też poza nią, utrwalając „normalne” aspekty codzienności muzyków. Prace nad filmem rozpoczęły się w 2014 r. Zdjęcia uzupełniają nigdy nieopublikowane materiały archiwalne członków Kultu.

– Nie chcieliśmy widzom sprzedać z jednej strony czegoś banalnego, a z drugiej sfałszowanego. To nie będzie film o historii zespołu. Ta produkcja ma przedstawić obraz, dzięki któremu będzie można się bardzo zbliżyć do bohaterów – w rozmowie z Radiem Gdańsk komentowała niedawno Olga Bieniek.

– Miałam to wielkie szczęście współpracować z fantastycznymi ludźmi. Jest to dziesięciu panów, bo nie pomijajmy managera, który jest z zespołem od początku. Są zupełnie inni. Każdy funkcjonuje inaczej, każdy tworzy inaczej, natomiast łączy ich fantastyczna przyjaźń i myślę, że to jest najistotniejsze w tym filmie – dodaje autorka.

W filmie oprócz członków grupy swój wątek ma mieć również fan Kultu, który mimo że mieszka za granicą, od lat jeździ na koncerty zespołu, często kosztem pokonywania nawet kilku tys. kilometrów.

To jak – wybierzecie się do kina?

Warto odnotować, że dla Kazika nie będzie to jedyna okazja do pojawienia się na ekranie tej jesieni. Wokalistę Kultu wcześniej zobaczymy w serialu komediowym „Ostatni Wiking”. Więcej na temat serialu pisaliśmy w artykule: „Kazik Staszewski i Nocny Kochanek w serialu komediowym”.

Merch Kultu, w tym bestsellerowe wzory koszulek, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV