Ihsahn z nowym utworem. Kolejny album lidera Emperora w drodze

Ihsahn, legendarny frontman formacji Emperor od lat prowadzący udaną działalność solową, przygotowuje się do premiery kolejnego albumu. Do sieci trafił nowy utwór ikony black metalu.

„Wake” znajdzie się na „Ámr” – siódmym longplayu Ihsahna, którego premierę zaplanowano na 4 maja. Jak zapowiada wydawca płyty, krążek to redefinicja twórczości Norwega.

„Siódmy album Ihsahna jest najbardziej eklektycznym i wymagającym albumem w jego dorobku” – zapowiada wydawca, podkreślając, że niesiony analogową elektroniką „Ámr” stanowi odejście od blackmetalowych korzeni lidera grupy Emperor.

– Robiąc każdy kolejny album, chcę zrobić najmroczniejszą rzecz na świecie – komentuje Ihsahn. – Nigdy nie nastawiam się na nagranie czegoś melodyjnego czy przystępnego. Jeśli jednak wychowałeś się na metalu lat 80., a do tego masz szerokie spektrum muzycznych zainteresowań, często kończysz z rzeczami mocno kontrastującymi.

– To mój siódmy album, więc na końcu i tak wszystko sprowadza się do patentów, które sprawiają, że jestem podekscytowany tym, nad czym aktualnie pracuję – wyjaśnia Ihsahn. – Gdybym nie czuł ekscytacji, nie mógłbym jej wymagać od innych – kończy wokalista.

Na „Ámr” trafi 9 premierowych utworów, w tym dwa dotychczasowe single: „Arcana Imperii” oraz „Wake”, którego odsłuch udostępniamy poniżej.

Przypominamy: nasz wywiad z Ihsahnem, przeprowadzony podczas tegorocznej Metalmanii, wkrótce będzie można obejrzeć na naszym kanale YouTube. Nie przegapcie!

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV