Greta Van Fleet zdradza datę i szczegóły debiutanckiej płyty

Znamy szczegóły debiutu Grety Van Fleet. Swój pierwszy longplay rockmani z Michigan wydadzą 19 października. Na „Anthem Of The Peaceful Army” znajdzie się 10 premierowych utworów „Led Zeppelin dla generacji Z”.

Dla jednych nadzieja współczesnego rocka, dla innych – bezczelna próba podrabiania brzmienia Led Zeppelin. Greta Van Fleet wzbudza skrajnie różne emocje, ale jedno nie ulega wątpliwości: debiut zespołu braci Kiszka to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw roku.

Znamy już oficjalną datę premiery płyty. „Anthem Of The Paceful Army” ukaże się 19 października. Album promuje opublikowany w sierpniu singiel „When The Curtain Falls” oraz najnowszy, jeszcze gorący „Watching Over”. Utwór udostępniamy poniżej.

– Staliśmy się bardziej świadomi tego faktu. Wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy z podobieństw i wspólnych cech, które w różnych aspektach dzielimy z tym zespołem – o porównaniach do Led Zeppelin w niedawnym wywiadzie dla kanału FaceCulture mówił Jake Kiszka, gitarzysta Grety.

– Mówiło się o tym setki razy, ale uważam, że to jeden z najlepszych komplementów, jaki można powiedzieć młodemu zespołowi, takiemu jak nasz. Nawet jeśli nie była to dla nas największa inspiracja, była jedną z kilku i na pewno to widzimy. Ale ogólnie nie miało to wpływu na proces pisania naszej muzyki – stwierdził muzyk.

Przypomnijmy: Greta Van Fleet jak dotąd ma na koncie dwie epki: „Black Smoke Rising” i „From the Fires”, obie wydane w 2017 r.

Sam zespół istnieje od 2012 r. Jego skład tworzą bracia Josh, Jake i Sam Kiszka oraz ich przyjaciel Danny Wagner.

fot. rawpic (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV