Greta Van Fleet z nowym singlem z „Anthem Of The Peaceful Army”

Na krótko przed premierą długo wyczekiwanego debiutu Greta Van Fleet dzieli się kolejnym singlem promującym „Anthem Of The Peaceful Army”. Album trafi do sklepów 19 października.

„Anthem Of The Paceful Army” promują single „When The Curtain Falls”, „Watching Over”, „Lover, Leaver”, a także czwarty, świeżo opublikowany „Anthem”. Album to prawdopodobnie wyczekiwany rockowy debiut ostatnich lat – wszystko przez doskonałe przyjęcie, z jakim spotkały się dwie dotychczasowe epki grupy: „Black Smoke Rising” i „From the Fires”.

Ale Greta ma też liczne grono przeciwników. Ci wprost zarzucają jej członkom, że idą o krok za daleko w inspirowaniu się twórczością Led Zeppelin. Złośliwi mówią nawet, że Greta to „Led Zeppelin dla generacji Z”.

– Staliśmy się bardziej świadomi tego faktu. Wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy z podobieństw i wspólnych cech, które w różnych aspektach dzielimy z tym zespołem – porównania do Led Zeppelin w niedawnym wywiadzie dla kanału FaceCulture komentował Jake Kiszka, gitarzysta Grety.

– Mówiło się o tym setki razy, ale uważam, że to jeden z najlepszych komplementów, jaki można powiedzieć młodemu zespołowi, takiemu jak nasz. Nawet jeśli nie była to dla nas największa inspiracja, była jedną z kilku i na pewno to widzimy. Ale ogólnie nie miało to wpływu na proces pisania naszej muzyki – stwierdził muzyk.

Jeszcze gorący singiel Grety Van Fleet pt. „Anthem” udostępniamy poniżej.

Sam zespół istnieje od 2012 r. Jego skład tworzą bracia Josh, Jake i Sam Kiszka oraz ich przyjaciel Danny Wagner.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV