Greta Van Fleet z kolejnym singlem z debiutanckiej płyty

Premiera oficjalnego debiutu formacji Greta Van Fleet coraz bliżej. Zespół opublikował kolejny singiel z płyty „Anthem Of The Peaceful Army”. Album trafi do sklepów 19 października.

Dla jednych nadzieja współczesnego rocka, dla innych – bezczelna próba podrabiania brzmienia Led Zeppelin. Greta Van Fleet wzbudza skrajnie różne emocje, ale jedno nie ulega wątpliwości: debiut zespołu braci Kiszka to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw roku.

„Anthem Of The Paceful Army” ukaże się 19 października. Album promują single „When The Curtain Falls” i „Watching Over”, a także najnowszy, jeszcze gorący „Lover, Leaver”, którego odsłuch udostępniamy poniżej.

– Staliśmy się bardziej świadomi tego faktu. Wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy z podobieństw i wspólnych cech, które w różnych aspektach dzielimy z tym zespołem – porównania do Led Zeppelin w niedawnym wywiadzie dla kanału FaceCulture komentował Jake Kiszka, gitarzysta Grety.

– Mówiło się o tym setki razy, ale uważam, że to jeden z najlepszych komplementów, jaki można powiedzieć młodemu zespołowi, takiemu jak nasz. Nawet jeśli nie była to dla nas największa inspiracja, była jedną z kilku i na pewno to widzimy. Ale ogólnie nie miało to wpływu na proces pisania naszej muzyki – stwierdził muzyk.

Przypomnijmy: Greta Van Fleet jak dotąd ma na koncie dwie epki: „Black Smoke Rising” i „From the Fires”, obie wydane w 2017 r.

Sam zespół istnieje od 2012 r. Jego skład tworzą bracia Josh, Jake i Sam Kiszka oraz ich przyjaciel Danny Wagner.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV