Grammy 2017: Wpadka podczas występu Metalliki z Lady Gagą

Występ Metalliki na 59. gali rozdania nagród Grammy miał być wyjątkowym przedsięwzięciem – i był, choć pewnie nie tego spodziewali się członkowie legendarnej formacji. Występu u boku Lady Gagi grupa nie zaliczy do udanych. Wszystko przez ekipę techniczną, która zapomniała włączyć mikrofon Jamesa Hetfielda.

Tegoroczna gala rozdania nagród Grammy to już historia. Jak co roku ceremonia wręczenia „muzycznych Oscarów” odbyła się z wielką pompą, choć i tym razem nie obyło się bez wpadek. Jedna z największych przytrafiła się Metallice, a dokładniej: ekipie technicznej odpowiedzialnej za jej występ.

To nie był wieczór czterech jeźdźców. Grupa nie zdobyła żadnej statuetki, mimo że – przypomnijmy – była nominowana w kategorii „Najlepszy utwór: rock” za tytułowy numer z płyty „Hardwired… to Self-Destruct” (wygrał utwór „Blackstar” Davida Bowiego). Na domiar złego Metallice nie udał się występ, który zespół anonsował jako „coś bardzo unikatowego i szczególnego”.

Chodzi o występ z Lady Gagą. Wspólnie z popową supergwiazdą Metallika miała wykonać „Moth Into Flame” – i wykonała, z tym że nie tak, jak można to sobie było wyobrażać. Bo gdy członkowie kultowego składu byli już na scenie, okazało się, że nie działa mikrofon Jamesa Hetfielda.

I tak pierwszą zwrotkę „Moth Into Flame” zaśpiewała sama Lady Gaga. Później James wprawdzie podpiął się pod jej mikrofon, ale i tak nie uratowało to show. Niesmak pozostał. Wyraz swojemu niezadowoleniu dał również frontman Metalliki, który po wszystkim kopnął statyw niedziałającego mikrofonu i wyrzucił gitarę. Było to najlepsze podsumowanie tego, co stało się na scenie…

Co ciekawe, powód do tego, by wkurzyć się na organizatorów gali, miała również formacja Megadeth. Grupa wywalczyła statuetkę w kategorii „Najlepsze wykonanie: metal”, jej radość jednak mógł zmącić fakt, że gdy Dave Mustaine & Co. wchodzili na scenę, by odebrać swoją nagrodę, ekipa odpowiedzialna za oprawę wydarzenia zagrała… „Master of Puppets” Metalliki.

Wpadkę z gali rozdania nagród Grammy udziałem Metalliki możecie zobaczyć poniżej. Bardziej szczegółowo o nagrodach pisaliśmy w artykule „Bowie, Megadeth i inni – nagrody Grammy rozdane #rock/metal”.

Merch Metalliki znajdziecie na RockMeatlShop.pl via [link]

fot. Instagram/@ladygaga

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV