Gitarzysta Black Veil Brides zachorował na COVID-19

Koronawirus nie oszczędza muzyków sceny rockowej i metalowej. Na COVID-19 zachorował Jeremy „Jinxx” Ferguson, gitarzysta Black Veil Brides. Muzyk przestrzega fanów: „Potraktujcie to poważnie. To nie jest żaden spisek”.

Nie ma szczęścia Jeremy „Jinxx” Ferguson. Black Veil Brides dopiero co poinformowali, że są na ostatnim etapie prac nad nowym albumem „The Phantom Tomorrow”, ale gitarzysta najprawdopodobniej nie weźmie w nich udziału – przynajmniej przez kilka najbliższych dni. Muzyk zakaził się koronawirusem. Jego test dał wynik pozytywny, o czym Jinxx poinformował w mediach społecznościowych.

„W zeszłą sobote obudziłem się ekstremalnie zmęczony, z gorączką i okropnym kaszlem. Nie wahałem się wziąć mojej rodziny na testy. W niedzielę w nocy dostaliśmy wyniki. Mój był dodatni. Natychmiast rozpoczęliśmy kwarantannę w osobnych pokojach” – poinformował gitarzysta amerykańskiej kapeli.

Jinxx zdradził, że czuje się fatalnie. Jak pisze, stracił węch i smak, odczuwa ucisk w klatce piersiowej i ma problemy z oddychaniem. Nauczony własnym doświadczeniem muzyk prosi fanów, żeby o siebie dbali i pamiętali o maseczkach, nawet jeśli nie lubią ich nosić.

„Potraktujcie to poważnie. To nie jest żaden spisek. Wszędzie rośnie liczba przypadków i nikt nie jest odporny. To, że mieliście już robione testy i były negatywne, nie oznacza, że jesteście odporni i nie złapiecie tego, dlatego bądźcie ostrożni i może zastanówcie się jeszcze twa razy, zanim zaczniecie planować jakieś podróże czy układać plany na Święta” – apeluje Jinxx.

Jinxx to jeden z wielu muzyków, którzy musieli zmierzyć się z COVID-19. Infekcję mają za sobą m.in. członkowie grupy Testament, a także Maynard James Keenan z formacji Tool.

CZYTAJ TEŻ: BLACK VEIL BRIDES ZAPOWIADAJĄ NOWY ALBUM. „THE PHANTOM TOMORROW”

Przypomnijmy: Black Veil Brides mają za sobą burzliwy okres. W ubiegłym roku zespół pożegnał się z basistą Ashleyem Purdym. Dowodzona przez Andy’ego Biersacka formacja otworzyła nowy rozdział niezależnymi singlami „The Venegance” i „Saints of the Blood”.

w czerwcu Black Veil Brides mieli zagrać w Polsce. Koncert ostatecznie został odwołany. Zespół odwiedzi nasz kraj w przyszłym roku – i to dwukrotnie. Obok Warszawy, która była w planach, w kalendarzu Black Veil Brides na przyszły rok pojawił się dodatkowo Wrocław.

 

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV