Ghost wypuszcza szczury i zdradza datę premiery płyty

Pierwszy singiel z nowej płyty zaprezentował Ghost. To pierwszy utwór grupy, w którym w roli frontmana zaprezentował się będący tuż po święceniach Cardinal Copia. Czwarty album Szwedów ukaże się 1 czerwca.

Jeśli nie lubicie szczurów, świeżo opublikowany teledysk Ghost zrealizowany do utworu „Rats” może was nieco przestraszyć. Ghost jak zwykle w środkach nie przebiera, ale muzycznie jest bardziej przystępny niż kiedykolwiek.

Klip do „Rats”, który możecie obejrzeć poniżej, zapowiada nowy album szwedzkiej formacji. Ten trafi do sprzedaży 1 czerwca i będzie stanowił czwarte wydawnictwo w dorobku Ghost. Na „Prequelle” znajdzie się 10 premierowych utworów. Materiał został nagrany w Sztokholmie pod okiem Toma Dalgety’ego. Całość zmiksował Andy Wallace w przeszłości współpracujący m.in. z Nirvaną i Slayerem.

– To zbiór wielu różnych pomysłów i rzeczy, które zebraliśmy do kupy. Zawsze myślimy do przodu. W tej chwili zastanawiam się nad albumem nr 5, bo są piosenki, które teraz stworzyliśmy, które nie do końca pasują mi do tej płyty, przez co prawdopodobnie trafią na następną – o nowym albumie w niedawnym wywiadzie dla „Albuquerque Journal” mówił Tobias Forge, lider Ghost.

– Mając na uwadze fakt, że ostatni album był o braku Boga czy może bardziej o braku bóstw jako takich, nowy będzie o jego powrocie. Gniew boży rzuca się na ludzi cierpiących. W tym sensie będzie to bardziej biblijne, przez co wymowa tej płyty stanie się mroczniejsza, może nawet apokaliptyczna. Tak to postrzegam – zakończył Forge.

Przypomnijmy: „Meliora”, ostatnie wydawnictwo Ghost, pochodzi z 2015 r. W 2016 r. grupa wypuściła ponadto 5-utworową epkę „Popestar”.

Merch Ghost, w tym bestsellerowe wzory koszulek Papa Emeritus, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV