Chino Moreno: „Nikt nie powinien się wstydzić, że lubi nu-metal”

Nu-metal nie ma najlepszej prasy. Wiele osób kojarzy go ze złym gustem, ale zdaniem Chino Moreno, wokalisty Deftones, to krzywdzące. „Nikt nie powinien się wstydzić, że lubi nu-metal” – stwierdził wokalista.

Deftones mają przed sobą pracowity czas. Zespół promuje jeszcze gorący album „Ohms”, udzielając licznych wywiadów. W najnowszej rozmowie z magazynem „Vulture” wokalista grupy Chino Moreno odniósł się do obiegowych opinii, zgodnie z którymi nu-metal to najbardziej obciachowy spośród wszystkich istniejących gatunków muzycznych.

Popularność Deftones eksplodowała na przełomie lat 90. i 2000, czyli w złotych czasach dla nu-metalu, co sprawia, że kapela jednoznacznie zaliczana jest do tego nurtu, nawet jeśli jej brzmienie nie do końca wpisuje się w jego ramy. Moreno nie ma z tym problemu.

– Zawsze tym gardzili – stwierdził wokalista Deftones, odnosząc się do osób, które atakuje nu-metal. – Ludzie czuli się z tym źle, że słuchają pewnych rzeczy. Nie sądzę, że tak było akurat z nami. Na pewno chodziło o Limp Bizkit i podobne zespoły.

– Nie możecie temu zaprzeczyć, że było to głupkowate, ale i zarazem dobre, a przynajmniej niektóre rzeczy – wspomina Moreno. – Posłuchajcie słów. Są głupkowate, ale nie powinno się podchodzić do tego na zasadzie: „Nie wierzę, że kiedyś tego słuchałem”. Prawda jest taka, że kiedy tego słuchałeś, wiedziałeś, jakie to jest, ale i tak ci się to podobało. I to jest w porządku.

– Nikt nie powinien się wstydzić, że lubi nu-metal – podsumował Moreno.

Świeżo wydany album „Ohms”, którym Deftones powracają po czterech latach wydawniczej przerwy, trudno wrzucić do worka z nu-metalem. To dojrzała, aktualna muzyka, do tego z konkretnym przesłaniem. Odsłuch płyty znajdziecie poniżej.

Przypomnijmy: w czerwcu Deftones mieli wystąpić jako główna gwiazda Metal Hammer Festival. Wydarzenie pierwotnie zaplanowano na 4 czerwca w katowickim Spodku. Festiwal ostatecznie został jednak odwołany. Impreza odbędzie się dopiero w przyszłym roku. Fani Deftones nie muszą się obawiać. Grupa ma zagrać w roli headlinera.

Deftones to amerykański zespół wykonujący muzykę z pogranicza rocka i nu-metalu. Grupa istnieje od 1988 r. Na jej koncie znajduje się osiem albumów, w tym cieszący się statusem kultowego album „White Pony”, który został uhonorowany nagrodą Grammy (w kategorii Best metal performance za utwór „Elite”).

fot. F. Maddocks

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV