Brian Johnson znów na scenie. Legenda AC/DC zaśpiewała z Muse!

Od kiedy z powodu problemów zdrowotnych opuścił AC/DC, nie gra koncertów. Brian Johnson dał się jednak skusić Muse. W minioną niedzielę wokalista wraz z Mattem Bellammym i resztą zespołu pojawił się na scenie, by zaśpiewać „Back In Black”. Jego forma zaskakuje!

Nie licząc krótkiego, okazjonalnego występu z Robertem Plantem i Paulem Rodgersem, do którego doszło w maju, Brian Johnson od miesięcy nie pojawia się na scenie. Nie oznacza to, że zapomniał jak się śpiewa. Wręcz przeciwnie – podczas niedzielnego koncertu Muse na Reading Festival były już wokalista AC/DC dał popis formy i umiejętności.

Johnson dołączył do Muse na jeden utwór – pochodzący z żelaznego repertuaru AC/DC numer „Back In Black”, nagrany w zamierzchłym 1980 r. Pojawienie się na scenie wokalisty podgrzało atmosferę. Do niedawna nikt bowiem nie spodziewał się, że legendarny frontman kiedykolwiek jeszcze postanowi publicznie wystąpić.

Przypomnijmy: Brian Johnson w zeszłym roku niespodziewanie opuścił AC/DC przez nasilające się problemy ze słuchem, które u niego zdiagnozowano. Johnson o wszystkim dowiedział się jeszcze w czasie trasy Rock Or Bust World Tour, co pociągnęło za sobą konieczność znalezienia zastępcy. Ostatecznie w rolę frontmana grupy wcielił się Axl Rose, głos Guns N’ Roses.

Wszystko wskazuje jednak na to, że wieloletni wokalista AC/DC nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, na co wskazuje jego obecna forma – z Muse Johnson ewidentnie dał czadu. Każdemu wyśpiewanemu przez niego wersowi „Back In Black” wtórował głośny aplauz.

Wszystko możecie sprawdzić poniżej.

Przypomnijmy: po rozstaniu z AC/DC Brian Johnson nie może narzekać na nudę. Wokalista od niedawna prowadzi autorski program na antenie telewizji Sky Arts, czyli angielskim odpowiedniku TVP Kultura, w którym gości największe rockowe sławy. W jego programie pojawili się już m.in. Roger Daltrey z The Who i Lars Ulrich z Metalliki.

Więcej o programie Briana Johnsona pisaliśmy w artykule „Brian Johnson z AC/DC będzie miał swój program w telewizji”.

Merch AC/DC znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV