Brian Johnson wróci do koncertowania z AC/DC? Jest przeciek

To już niemal pewne, że AC/DC zamierzają powrócić z nowym albumem i kolejną trasą. Niewykluczone, że na koncertach za mikrofonem znów stanie Brian Johnson. Taką wersję przedstawia zawsze dobrze poinformowany dziennikarz Eddie Trunk.

Eddie Trunk, jeden z najbardziej cenionych radiowców zajmujących się rockiem, nie ma wątpliwości: Brian Johnson powróci do koncertowego składu AC/DC. Dziennikarz przekonuje, że o wszystkim wie z pierwszej ręki, a ogłoszenie trasy to kwestia czasu.

– Mam źródła, z których dowiedziałem się, że na pewno wyruszą w trasę z Brianem – poinformował Trunk.

– Jasne, to nieoficjalna informacja, ale wiem o tym od niezawodnego informatora – zaznaczył dziennikarz, po czym dodał: – Sądzę, że to już ustalone, że AC/DC wydadzą coś, co będzie hołdem dla Malcolma Younga, tak jak album „Back in Black” był hołdem dla Bona Scotta. Nie mam co do tego wątpliwości. Jestem też przekonany, że będą grać koncerty.

– To kwestia tego, kiedy dokładnie to ogłoszą – podsumował Trunk.

Co do tego, że AC/DC przygotowują nowe wydawnictwo, trudno mieć wątpliwości. Po tym, jak zespół został obfotografowany w studiu nagraniowym, w którym nagrał trzy ostatnie płyty, a reżyser dźwięku Mike Fraser wygadał się, że pracował ostatnio z AC/DC, inny scenariusz wydaje się mało realny.

Nieoficjalnie mówi się, że na nadchodzącym wydawnictwie australijskiej formacji pojawią się partie gitary nagrane przez nieodżałowanego Malcolma Younga, zmarłego w 2017 r. współzałożyciela AC/DC. Kilka lat przed nagraniem płyty „Black Ice” Angus i Malcolm Young mieli stworzyć wspólnie mnóstwo utworów. Teraz mają zostać one zostać wykorzystane.

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami, w tym informacjami przekazanymi przez Paula Cashmere, biografa AC/DC, na kolejnym albumie australijskiej legendy miał zaśpiewać Axl Rose. Wokalista wziął zastępstwo za mającego poważne problemy ze słuchem Briana Johnsona podczas trasy Rock Or Bust World Tour w 2016 r. Album niemal na pewno powstanie jednak bez udziału frontmana Guns N’ Roses.

Merch AC/DC, w tym koszulki, bluzy i książki poświęcone historii zespołu, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV