Bilety na koncerty są zbyt tanie? Tak twierdzą rynkowi giganci

Nie jest tajemnicą, że koncerty nie są tanią rozrywką. Ceny niektórych biletów mogą przyprawić o zawrót głowy, ale zdaniem organizatorów wcale nie są one wygórowane. Michael Rapino, szef Live Nation, wprost mówi, że bilety na koncerty są zbyt tanie.

Ceny biletów na koncerty to temat rzeka. Patrząc na to, ile trzeba było zapłacić za możliwość zobaczenia dużej gwiazdy jeszcze kilka lat temu, przeciętne ceny biletów mogą wydać się horrendalne. Z drugiej strony ceny większości produktów poszybowały w górę, co poniekąd tłumaczy wzrost cen biletów. Ale dlaczego wejściówki na koncerty danego wykonawcy w Berlinie czy Pradze często są tańsze od tych, jakie sprzedawane są na analogiczne wydarzenia w Warszawie czy Krakowie?

Trudno za tym wszystkim nadążyć. Jedno jest pewne: chcąc zobaczyć w ciągu roku choćby kilku ulubionych artystów, trzeba się wykosztować, zwłaszcza jeśli nasi idole są naprawdę dużymi gwiazdami.

Koncerty są „niesamowitą okazją”

Portal MarketWatch.com przytacza wypowiedź Michaela Rapino, szefa Live Nation Entertainment Inc., który przekonuje, że bilety na koncerty są „niesamowitą okazją” w porównaniu do innych rodzajów rozrywek, jednocześnie sugerując, że powinny zostać podniesione.

Podobnego zdania jest Joe Berchtold, szef Ticktetmaster.

– Ceny większości koncertów są bardzo rozsądne z punktu widzenia fanów – twierdzi Berchtold.

– Odnosząc to do rzeczywistości, to nie fani muzyki czerpią największe korzyści z niskich cen – dodaje szef Ticketmaster.

Nieuczciwi sprzedawcy

Kto zatem korzysta najbardziej na współczesnych cenach biletów, które zdaniem włodarzy Live Nation i Ticketmaster są zaniżone? MarketWatch.com zwraca uwagę na osoby odsprzedające bilety po zawyżonych cenach, często kupujące duże ilości biletów w oficjalnej sprzedaży i w ten sposób celowo uszczuplające ich pulę. W przypadku wyprzedanych koncertów taki proceder może przynieść spore przychody. Wiele osób rozpaczliwe szuka bowiem biletów na ostatnią chwilę. Tacy fani są w stanie zapłacić więcej. To właśnie z takimi praktykami zamierzają walczyć koncertowi giganci. Jak? Cóż, liczcie się z tym, że bilety na koncerty nie będą tanieć. Wręcz przeciwnie – wkrótce koncerty mogą stać się jeszcze droższe.

Jak kształtują się ceny biletów na koncerty w Polsce w 2020? Zachęcamy do sprawdzenia naszej koncertowej rozpiski na najbliższe 12 miesięcy. Rozpiska uwzględnia ceny biletów na poszczególne wydarzenia. Bawcie się dobrze!

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV