Behemoth ogłasza powrót na scenę z Arch Enemy i Carcass

Podobnie jak większość zespołów, Behemoth musiał zrobić sobie dłuższą przerwę w koncertowaniu. Grupa ogłosiła właśnie powrót na scenę. Jeśli wszystko pojdzie dobrze, we wrześniu przyszłego roku Behemoth rozpocznie wspólną trasę z Arch Enemy i Carcass.

Fani muzyki w wersji live, a przede wszystkim artyści, których pandemia wysłała na przymusowy urlop, nie będą dobrze wspominać 2020. Potężny cios otrzymała cała branża muzyczna, ale chyba każdy z nas wierzy, że przyszły rok będzie znacznie lepszy. Z podobnego założęnia wychodzi Behemoth. Czołowi reprezentanci polskiego metalu ogłosili właśnie trasę The European Siege, w ramach której wspólnie z Arch Enemy i Carcass przeprowadzą oblężenie 29 europejskich miast, wliczając w to Katowice.

Tournée ma rozpocząć się we wrześniu w Dublinie i planowo potrwa do początku listopada. W Katowicach Behemoth, Arch Enemy i Carcass zagrają 17 października. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kongresowym.

Koncerty trasy The European Siege będą otwierać Unto Others, utalentowani newcomerzy zza oceanu.

„Po ponad roku przerwy od koncertowania nie mogliśmy wyobrazić sobie lepszego powrotu do naszych ukochanych Legionów niż koncerty z nową muzyką w ramach wiekopomnej trasy The European Siege. To druzgocące połączenie Carcass, Arch Enemy i Behemoth. Z dumą zaprezentujemy również unikatowych, doskonałych Unto Others, którzy gorąco przywitają was podczas tych pełnych czarnej magii wieczorów” – komentują członkowie Behemoth.

CZYTAJ TEŻ: ROB HALFORD O WSPÓŁPRACY Z NERGALEM. „TO SIĘ WYDARZY”

Co-headlinerska trasa Behemoth i Arch Enemy będzie dużym wydarzeniem, o ile oczywiście dojdzie do skutku. Dla obu zespołów to bardzo pracowity czas. Arch Enemy intensywnie pracują nad następcą albumu „Will To Power” z 2017 r. Nergal & Co. z kolei mają za sobą niedawne premiery koncertowego wydawnictwa „Live From Maida Vale” oraz epki „A Forest”. Pod koniec lata Behemoth zagrał również głośny koncert w opuszczonym kościele bez udziału publiczności. Koncert był transmitowany online, biletowany i o dziwo nie skończył się interwencją kółek różańcowych.

Jeśli szukacie info o przyszłorocznym koncercie Behemoth i reszty zespołów w Katowicach, odsyłamy na stronę Knock Out Productions. Przedsprzedaż biletów startuje 2 grudnia.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV