Będzie nowy album The Cure. „Ekscytujący czas”

To jak prezent świąteczny dla fanów The Cure. Przeszło dekadę od premiery ostatniej płyty zespołu Robert Smith & Co. powrócą w 2019 r. Grupa kończy prace nad następcą „4:13 Dream”.

„4:13 Dream”, trzynasty i jak dotąd ostatni longplay The Cure, dla fanów okazał się pechowy – okazał się bowiem początkiem trwającej już 10 lat przerwy wydawniczej zespołu. Wszystko wskazuje jednak na to, że The Cure niebawem zaprezentują światu nowe utwory. Potwierdził to Robert Smith, udzielając wywiadu SiriusXM.

– Słuchałem tak wielu nowych zespołów i spotkałem ich tak dużo, że zainspirowało mnie to do stworzenia czegoś nowego – wyznał gitarzysta.

– Więc tak, za ok. 6 tygodni zakończymy prace nad naszym pierwszym albumem od ponad 10 lat. To dla nas bardzo ekscytujący czas – dodał Smith.

Warto odnotować, że The Cure to jeden z 7 wykonawców, którzy w przyszłym roku dołączą do Rock & Roll Hall of Fame. Ceremonia wprowadzenia angielskiej formacji do rockandrollowej galerii sław odbędzie się w marcu. Oprócz The Cure do Rock & Roll Hall of Fame w 2019 r. trafią również Def Leppard, Janet Jackson, Stevie Nicks, Radiohead, Roxy Music i The Zombies.

Póki co brak informacji na temat polskiego koncertu The Cure, choć spekuluje się, że zespół będzie headlinerem jednego z głównych krajowych festiwali. W kalendarzu grupy na lato 2019 jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Pozostaje czekać.

Merch The Cure, w tym różne wzoru koszulek, kubki i inne gadżety, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV