Asking Alexandria z animowanym video do „Vultures”

W rok po premierze piątej, imiennej płyty Asking Alexandria do sieci trafił nowy teledysk grupy. Jak wyjaśnia zespół, „Vultures” to odpowiedź na problemy, z jakimi Anglicy musieli zmierzyć się po wydaniu „From Death To Destiny”.

– To jeden z moich ulubionych utworów z płyty. Stoi za nim ciekawa historia – o „Vultures” w niedawnym wywiadzie dla Rocksound.tv opowiadał Ben Bruce, gitarzysta Asking Alexandria.

– Napisałem „Vultures” w 2014 r. To było zaraz po ukazaniu się „From Death To Destiny”. Pokazałem utwór Danny’emu (Worsnopowi, wokaliście Asking Alexandria – red.), a on napisał tekst – wspomina Bruce. -To był czas, kiedy mieliśmy w zespole sporo zamieszania, chwilę przed tym, jak wszystko eksplodowało. Problemy przybierały na sile wraz z alkoholem, narkotykami i branżą, która ciągle powtarzała nam, że musimy pozostać w grze i odpuścić sobie czas wolny, bo tuż za nami jest jakiś inny zespół. Mówiliśmy im: „Potrzebujemy odpoczynku. Przez ostatnie 2 lata byliśmy w trasie 340 dni w roku”. Zostaliśmy okrzyknięci jednymi z najciężej pracujących muzyków po Justinie Bieberze, ale różnica była taka, że on latał na koncerty odrzutowcem, a my tłukliśmy się busem.

– Sprawy wymknęły się spod kontroli, jak pewnie każdy pamięta. Danny odszedł z zespołu. To właśnie o tym jest „Vultures”: o ludziach w garniturach, którzy pociągają za sznurki – wyjaśnia gitarzysta. – To odpowiedź na problemy, z jakimi musieliśmy się wtedy mierzyć. To smutny numer, surowy i bardzo szczery. Uważam, że to jeden z najpiękniejszych utworów z płyty. Co ciekawe, to ostatnia rzecz, jaką stworzyłem z Dannym przed jego odejściem i zarazem pierwsza, którą nagraliśmy po jego powrocie.

Animowany klip do „Vultures” udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: „Asking Alexandria” to pierwsze wydawnictwo angielskich metalcore’owców nagrane po powrocie do składu Danny’ego Worsnopa. Album ukazał się w grudniu 2017 r.

Ostatni koncert Asking Alexandria w Polsce odbył się 13 czerwca we Wrocławiu.

Aktualny skład grupy tworzą Danny Worsnop, Ben Bruce, Cameron Liddell, Sam Bettley i James Cassells.

Licencjonowany merch Asking Alexandria, w tym koszulki, bluzy, kubki i inne gadżety, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV