Arch Enemy z nowym singlem. „Bezlitosny, mocny kontrapunkt”

Nowy klip publikuje formacja Arch Enemy, która wciąż promuje wydany w wrześniu album „Will to Power”. Szorstkie, czarno-białe koncertowe video bez zbędnego retuszu – tym razem zespół nie przebiera w środkach.

Energią, jaką Alissa White-Gluz i reszta składu pokazują w „The Race”, najnowszym singlu promującym „Will to Power”, można by zasilić całe Halmstadt, skąd rozpoczęła się ekspansja Arch Enemy.

– To właściwie ostatni utwór, jaki napisaliśmy na „Will to Power” – o „The Race” mówi Michael Amott, gitarzysta Arch Enemy.

– W pewnym momencie, odsłuchując cały materiał, który już mieliśmy, zgodziliśmy się, że album potrzebuje jeszcze jednego utworu, bezlitosnego, mocnego kontrapunktu do bardziej epickich numerów, jakie nagraliśmy. Wysłaliśmy szkielet „The Race” do Alissy, a ona dodała do niego wokal, który doskonale wpasował się w całość – dodaje Amott.

„The Race” wraz z teledyskiem możecie sprawdzić poniżej.

Przypomnijmy: „Will to Power” to drugie wydawnictwo Arch Enemy nagrane z wielokrotnie uznawaną przez prestiżowy „Revolver Magazine” najgorętszą metalówą świata Alissą White Gluz, wcześniej głosem The Agonist. Album promują single „The World Is Yours”, „The Eagle Flies Alone” oraz najnowszy „The Race”.

Licencjonowany merch Arch Enemy znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV