30 lat Acid Drinkers. Będzie specjalny koncert!

Acid Drinkers będą świętować 30-lecie. Jeden z najważniejszych zespołów polskiego metalu zamierza hucznie obchodzić okrągłe urodziny. Specjalny koncert Acids odbędzie się 5 października w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Nie zabraknie gości.

7 maja 1989 r. – tę datę uznaje się za początek Acid Drinkers. Dlaczego? Tego dnia zespół w składzie z Titusem, Popcornem, Ślimakiem i Litzą zagrał pierwszą próbę. Trzy i pół miesiąca później (28 sierpnia) pierwszy raz wystąpił na scenie podczas festiwalu Metal Madness na wrocławskiej Wyspie Słodowej. To zamierzchłe początki. Kolejne trzydzieści lat zleciało jak z bicza trzasł – trach i mamy 2019 rok! Oczywiście nie uda się zliczyć ilości prób, które odbyły się do tego czasu, ale policzmy płyty i koncerty: osiemnaście albumów i prawie dwa tysiące sztuk. To robi wrażenie.

– Zawsze Acids był filtrem czterech osobowości, bez względu na to, kto z nami grał. Przez te lata robiliśmy wszystko to, co chcieliśmy, bez oglądania się na mody i firmy fonograficzne – 30 lat jazdy bez trzymanki podsumowuje Titus.

– Na każdym koncercie potrafiliśmy skopać ludziom tyłki i tym razem też to zrobimy – zapowiada frontman Acid Drinkers.

Na swoje urodziny Acids zaprosili konkretnych gości. 5 października w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu do Titusa, Popcorna, Ślimaka i Dzwona dołączą: Paweł „Drak” Grzegorczyk, Tomek „Lipa” Lipnicki, Przemek „Perła” Wejmann, Wojtek „Jankiel” Moryto i Robert „Bobby” Zembrzycki. Dodatkowo wśród gości znajdą się Wojciech Hoffmann z Turbo, Vogg z Decapitated, Ania Brachaczek i Kasia Kowalska.

Przed Acid Drinkers zaprezentują się DROPE i gość specjalny, czyli GOMOR, przyjaciele Acidów sprzed 30 lat.

W Zamku meldujecie się o 19.00. Bilety do nabycia wkrótce!

Źródło: Acid Drinkers/Leszek Gnoiński

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV