Zmiana w The Sixpounder. Do zespołu dołącza nowy gitarzysta

Kolejne zmiany w obozie The Sixpounder. Zespół pożegnał się z występującym pod pseudonimem Mr. Sick gitarzystą Maciejem Rosikiem. Jego miejsce zajął znany z występów z Corruption Piotr „Sooloo Jr.” Solnica.

Dużo dzieje się wokół The Sixpounder. Zespół zakończył tegoroczną odsłonę trasy Killer King Tour. W momencie jej ogłoszenia funkcję gitarzysty w The Sixpounder pełnił Maciej „Mr. Sick” Rosik, który z ekipą The Sixpounder zagrał większość koncertów z serii Killer King Tour. W międzyczasie doszło jednak do zmiany warty. Trasę grupa kończyła już z nowym gitarzystą.

Nowy nabytek The Sixpounder to Piotr „Sooloo Jr.” Solnica, wcześniej będący członkiem grupy Corruption.

„Ten rok był przewrotny, jeśli chodzi o nasz skład” – czytamy na profilu The Sixpounder. „Ostatnie koncerty na trasie zagrał z nami Piotr Solnica. Pragniemy was poinformować, że dołącza on do The Sixpounder. Ci, którzy widzieli go na scenie na koncertach Cirruption, wiedzą, czego można się po nim spodziewać.

Zespół jednocześnie dziękuje za współpracę dotychczasowemu gitarzyście.

„W tym miejscu chcielibyśmy również bardzo podziękować Maciejowi Rosikowi za jego wkład i poświęcenie dla naszego zespołu. Trzymamy kciuki i mocno kibicujemy w muzycznych działaniach” – pisze The Sixpounder.

Z nowym gitarzystą w składzie The Sixpounder zagra serię koncertów zaplanowanych na początek 2020 r. W marcu natomiast zespół zamierza odwiedzić Londyn, Manchester i Glasgow, towarzysząc grupie Illusion. W międzyczasie The Sixpounder będzie finalizować prace nad kolejnym albumem. Premiera płyty wstępnie planowana jest na drugą połowę roku.

Począwszy od 2006 r., The Sixpounder dorobił się miana jednej z najciężej pracujących i oddanych scenie metalowej formacji w Polsce. Zespół ma za sobą trzy pełnometrażowe wydawnictwa w klimatach groov, melodic, death i thrash. Ponadto wrocławianie mogą się pochwalić udziałem w prestiżowych festiwalach, takich jak Wacken Open Air czy Przystanek Woodstock (obecnie Pol’and’Rock Festival) oraz obszernymi trasami u boku m.in. Vader, Acid Drinkers i Decapitated. Potencjał The Sixpounder docenił również producent Daniel Bergstrand, znany ze współpracy m.in. z Dimmu Borgir i In Flames.

Dyskografię The Sixpounder zamyka album „True to Yourself” z 2016 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.