Zespół Van Halen powróci? Wolfgang Van Halen komentuje

Śmierć Eddiego Van Halena to definitywny koniec formacji Van Halen. Ale czy na pewno? Część fanów spekuluje, że legendarna kapela powróci z Wolfgangiem Van Halenem w roli głównego gitarzysty. Syn zmarłego niedawno herosa gitary zapewnia, że nic takiego się nie wydarzy.

Wiadomość o śmierci Eddiego Van Halena, która obiegła świat w październiku, była ciosem dla branży muzycznej, a przede wszystkim dla fanów Van Halen. Śmierć współzałożyciela Van Halen przekreśliła możliwość dalszej działalności zespołu. Część fanów nie może jednak się z tym pogodzić.

Od kilku tygodni fani spekulują, że grupa Vah Halen powróci, a jej liderem zostanie Wolfgang Van Halen, syn zmarłego muzyka. Wolfgang Van Halen skomentował te rewelacje w rozmowie z Entertainment Tonight.

– Nie ma mowy. To się nigdy nie stanie – stanowczo zaprzeczył muzyk. – Sądzę, że komunikat dla fanów Van Halen jest taki, że niektóre rzeczy naprawdę ssą. Nie mam już ojca i muszę to przyjąć i jakoś sobie z tym poradzić. Fani Van Halen muszą z kolei przyjąć to, że nie będzie już tego zespołu bez Eddiego Van Halena. Muzyka pozostanie na zawsze, ale bez niego nie będzie zespołu. To niemożliwe.

– Mój tata byłby pewnie na mnie bardzo wkurzony, gdybym spróbował teraz zająć jego miejsce. Pewnie powiedziałby: „Co ty w ogóle robisz, grając moje rzeczy? Zrób coś swojego”. Byłby na mnie po ludzku zły – dodał Wolfgang Van Halen.

Wolfgang Van Halen, który dał się poznać jako basista w zespole Van Halen, rozpoczął nowy etap swojej kariery. Niedawno ukazał się pierwszy singiel jego autorskiego projektu Mammoth WVH. W utworze „Distance” muzyk złożył hołd wielkiemu ojcu. Utwór został bardzo ciepło przyjęty. Dzień po premierze miał już ponad milion wyświetleń na YouTube. Dotarł nawet do pierwszego miejsca najczęściej kupowanych utworów w serwisie iTunes.

Singiel „Distance” wraz z emocjonalnym teledyskiem przypominamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: WOLFGANG VAN HALEN UDOSTĘPNIŁ SWÓJ PIERWSZY SOLOWY SINGIEL

Zespół Van Halen to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych lat 80. Do największych przebojów grupy należą takie utwory, jak „Jump” czy ikoniczna solówka w „Eruption”. Sam Eddie Van Halen uchodzi za jednego z największych wirtuozów gitary elektrycznej XX w. Wraz z zespołem muzyk w 2007 r. został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.