Wolfgang Van Halen udostępnił swój pierwszy solowy singiel

Wolfgang Van Halen, syn zmarłego w październiku Eddiego Van Halena, zaprezentował pierwszy singiel swojego autorskiego projektu Mammoth WVH. W utworze „Distance” muzyk składa hołd wielkiemu ojcu.

Świat muzyki wciąż nie może pogodzić się ze stratą Eddiego Van Halena. Jeden z najwybitniejszych gitarzystów rockowych w historii w październiku przegrał walkę z nowotworem.

Śmierć Van Halena to cios dla całej branży muzycznej, przede wszystkim jednak dla rodziny muzyka. Syn gitarzysty Wolfgang Van Halen postanowił złożyć hołd zmarłemu ojcu, wydając poświęcony mu singiel „Distance”.

„Distance” to pierwszy solowy utwór Wolfganga Van Halena, 29-letniego multiinstrumentalisty, który do tej pory dał się poznać głównie jako basista grupy Van Halen. Singiel robi furorę w sieci. Opublikowany 16 listopada bardzo osobisty utwór syna legendarnego gitarzysty ma już ponad milion wyświetleń w serwisie YouTube. W serwisie iTunes zajmuje obecnie pierwsze miejsce najczęściej kupowanych utworów.

– Gdy mój tato zmagał się z problemami zdrowotnymi, próbowałem sobie wyobrazić, jakie moje życie byłoby bez niego i jak bardzo będę za nim tęsknił. Jest to bardzo osobisty utwór, ale przypuszczam, że każdy może odnieść go do głębokiej straty w swoim życiu – komentuje Wolfgang Van Halen.

Singiel „Distance” wraz z emocjonalnym teledyskiem udostępniamy poniżej.

Stworzony przez Wolfganga Van Halena projekt Mammoth WVH zaczyna z wysokiego pułapu. Fani melodyjnego rocka koniecznie powinni go sprawdzić. My tymczasem czekamy na jego kolejne ruchy. Eddie Van Halen na pewno byłby dumny.

Zespół Van Halen to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych lat 80. Do największych przebojów grupy należą takie utwory, jak „Jump” czy ikoniczna solówka w „Eruption”. Sam Eddie Van Halen uchodzi za jednego z największych wirtuozów gitary elektrycznej XX w. Wraz z zespołem muzyk w 2007 r. został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.