Zakk Wylde nie pojawi się na nowym albumie Ozzy’ego Osbourne’a

Nowy album Ozzy’ego Osbourne’a to kwestia czasu. Wygląda na to, że zabraknie na nim Zakka Wylde’a, gitarzysty będącego współtwórcą solowego brzmienia Osbourne’a. Wylde zdradził, że nie wziął udziału w sesjach nagraniowych płyty.

Zakk Wylde to głos i gitara southermetalowej grupy Black Label Society. Muzyk zdobył popularność, grając w zespole Ozzy’ego Osbourne’a, z którym występował w latach 1987-2009. Wprawdzie na ostatnim solowym wydawnictwie wokalisty Black Sabbath („Scream z 2010 r. – red.) na gitarze zagrał Gus G., ale w 2017 r. drogi Osbourne’a i Wylde’a zeszły się na wspólnych koncertach.

Wszystko wskazywało na to, że na zapowiedzianym albumie Osbourne’a usłyszymy właśnie Wylde’a. Amerykański gitarzysta uciął jednak temat.

– Nie, nie, nic przy tym razem nie robiliśmy – w programie „The Cassius Morris Show” oznajmił Wylde. – Ozzy jammował z kilkoma przyjaciółmi. Powiedział mi: „Zakk, skończyłem nagrywać nowy materiał”. Ja na to: „Świetnie, Ozzy”.

Wylde nie chowa urazy do swojego przyjaciela. Muzyk ciepło wypowiedział się o jego niedawnej współpracy z popularnym raperem Post Malone.

– Słuchałem tego i uważam, że to coś niesamowitego. Post wpadł na koncert Black Label Society jakoś pół roku temu. To było jeszcze, zanim nagrał cokolwiek z Ozzym. Przyszedł i powiedział: „Cześć, Zakk. Jak leci?”. To naprawdę świetny chłopak. Słuchałem ich utworu. Ozzy brzmi w nim naprawdę świetnie. Ale nie, nie mam nic wspólnego z nowym materiałem Ozzy’ego – dodał Wylde.

Przypomnijmy: jako członek zespołu Ozzy’ego Osbourne’a Zakk Wylde zagrał na 5 albumach. Ostatnim jest „Black Rain” z 2007 r.

Ozzy Osbourne póki co pauzuje. Na początku października muzyk po raz kolejny przełożył solową trasę koncertową. Jego powrót jest planowany na 2020 r.

Merch tematyczny związany z Ozzym Osbournem znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV