Zakk Wylde i Charlie Benante o powrocie Pantery

Powrót Pantery wzbudza wiele emocji. Zakk Wylde i Charlie Benante, którzy dołączą do składu metalowej legendy, zapowiadają, że odrobią lekcje i nie zawiodą fanów Pantery.

Gdy już wydawało się, że Pantera nigdy nie wróci, Phil Anselmo i Rex Brown po 20 latach postanowili reaktywować zespół i ogłosili trasę koncertową po USA. Członków pierwotnego składu Pantery wspierać będą Zakk Wylde, gitarzysta zespołu Ozzy’ego Osbourne’a, a także Charlie Benante, perkusista thrashmetalowego Anthrax.

Come back Pantery to jeden z najgłośniejszych powrotów ostatnich lat w świecie metalu. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Część fanów uważa, że to wyrachowany skok na kasę, a Pantera bez braci Dimebaga Darrella i Vinniego Paula to nie Pantera.

– To upamiętnienie chłopaków, ich dorobku i wielkości. O to w tym chodzi – przedsięwzięcia broni Zakk Wylde.

– Każdy teraz oburza się, jak możemy nazywać to powrotem Pantery, a ja na to, że okej, ale tak naprawdę to powrót Phila i Rexa, którzy od dłuższego czasu ze sobą nie grali. To dokładnie to samo, jak kiedy Mitch Mitchell i Noel Redding z zespołu Jimiego Henrdika poprosili Erica Claptona, żeby zagrał materiał Jimiego, bo chcieli go uhonorować. Dla mnie to dokładnie to samo. Z Ozzym Osbournem na każdym koncercie upamiętniamy Rhandy’ego Rhoadsa. (…) W tym przypadku upamiętnimy Dimebaga i Vinniego, honorujemy też Phila i Rexa, wszystkich chłopaków, ich dorobek i osiągnięcia – przekonuje muzyk.

Zakk zapewnia, że poważnie podchodzi do sprawy i rzetelnie uczy się grać kawałki Pantery.

– Podchodzę do tego tak samo, jak do grania z Ozzym Osbournem. Wtedy też musiałem nauczyć się rzeczy Randy’ego Rhoadsa, a jak musiałem uczyć się utworów Black Sabbath, to uczyłem się ich tak wiernie, jak potrafiłem. Charlie musi nauczyć się partii Vinniego. Podchodzisz do tego tak, jakbyś grał w cover bandzie – komentuje Zakk.

– Nie mogę podejść do tego tak, jakbym grał z Anthrax, bo brzmiałoby to zupełnie inaczej – wtrąca Charlie Benante.

Perkusista dodaje: „Chcę to ogarnąć tak, że jak zamkniecie oczy, będzie to brzmiało tak jakby to Vinnie grał. Tak to powinno wyglądać. Moje brzmienie powinno być identyczne jak brzmienie Vinniego”.

Pierwsza od ponad 20 lat trasa Pantery wystartuje w 2023 r. Jej szczegóły póki co nie są znane.

CZYTAJ TEŻ: PANTERA WRACA PO BLISKO 20 LATACH. W SKŁADZIE PHIL ANSELMO I REX BROWN

Pantera przez lata była jedną z najbardziej szanowanych kapel metalowych na świecie. Grupa powstała w 1981 r. w Dallas w stanie Teksas. Grając wypadkową heavy- i thrash metalu Pantera zainspirowała wiele pokoleń muzyków, w tym takie zespoły, jak Korn, Machine Head czy Mudvayne.

Działalność Pantery została zawieszona w 2003 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.