Za kulisami ostatniej trasy Iron Maiden. Legacy Of The Beast Tour

Europejska odsłona trasy Legacy Of The Beast Tour przeszła do historii wraz z końcem lata 2018 r. Była to jedna z najbardziej imponujących tras koncertowych ostatnich lat. Za jej kulisy zaprasza firma IGN, gigant sektora gier komputerowych.

Iron Maiden mają sporo wspólnego ze światem gier komputerowych. Dość powiedzieć, że ostatnia trasa legendarnych heavymetalowców wzięła nazwę od firmowanej marką zespołu gry Legacy Of The Beast. Począwszy od 26 maja 2018 r., trasa przetoczyła się przez Europę (w jej ramach Ironi dwukrotnie wystąpili w Polsce – red.). Choć europejska część Legacy Of The Best Tour to już przeszłość, wraca do niej IGN, bacznie przyglądający się występom Iron Maiden światowy serwis poświęcony grom komputerowym.

Reporterzy IGN uczestniczyli w koncertach europejskiej odsłony Legacy Of The Best Tour. W efekcie powstał imponujący reportaż, ilustrujący związek między trasą a będącą jej inspiracją grą Legacy Of The Beast.

Materiał możecie obejrzeć poniżej.

– Chciałbym grać tę trasę przez następne kilka miesięcy – po zakończeniu Legacy Of The Best Tour trasę komentował Bruce Dickinson, frontman Iron Maiden. – Nie mogę uwierzyć, że zagraliśmy 38 koncertów, występując dla 750 tys. ludzi i spotykając się z takim przyjęciem. Jestem dumny z zespołu i z ekipy, która nam pomagała.

Trasa okazała się sukcesem pod wieloma względami – również pod względem finansowym. Legacy Of The Beast Tour była jedną z najlepiej sprzedających się tras ubiegłego roku. Warto odnotować, że Ironi bez problemu wypełnili Tauron Arenę, gdzie w sumie zagrali dwukrotnie: 27 i 28 lipca.

Czy czeka nas powtórka? Cóż, nie tak prędko. Ten rok Ironi spędzą w Ameryce. Jeśli wrócą do Europy – nastąpi to najprędzej w 2020 r.

Przypomnijmy: ostatnim albumem w dorobku Iron Maiden pozostaje „The Book of Souls” z 2015 r. Jest to jak na razie najdłuższe wydawnictwo grupy, na które składają się dwie płyty CD. Na „The Book of Souls” znajduje się również najdłuższy utwór Iron Maiden, trwająca 18 min. suita „Empire of the Clouds”.

Koszulki, czapki i i inne gadżety związane z Iron Maiden kupicie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Samuel Aguiar (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.