Yungblud i MGK przyszłością rocka? Tak uważa Mick Jagger

Rock’n’roll umarł? Mick Jagger, wokalista legendarnych The Rolling Stones, nie martwi się o przyszłość rocka. Mick jako swoich potencjalnych następców widzi Yungbluda i MGK’a.

Głosy wieszczące śmierć rocka nie są niczym nowym, ale Mick Jagger nie zamierza dołączać do chóru malkontentów. Mick nie zamierza narzekać. Wokalista trzyma rękę na pulsie i przekonuje, że rock’n roll nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

W rozmowie przytaczanej przez dziennik „The Independent” Mick przyznał, że rock potrzebuje energii, którą ma niewielu współczesnych wokalistów. Zdaniem wokalisty są jednak wyjątki.

– Jest ich kilku – stwierdził Mick, mówiąc o swoich potencjalnych następcach. – Jest Yungblud, jest też Machine Gun Kelly. Ten rodzaj post-punkowych wibracji sprawia, że wciąż uważam, że w muzyce rockowej jest jeszcze życie.

Sam Mick przy okazji zadeklarował, że nie zamierza żegnać się ze sceną. Przed nim i The Rolling Stones kolejna trasa koncertowa.

– Nie zakładam, że to nasza ostatnia trasa. Uwielbiam być w trasie. Nie sądzę, żebym mógł to dalej robić, gdybym tego nie lubił. Cieszę się, gdy wychodzę na scenę i robię swoją robotę. Zależy mi, żeby każdy mógł się tym cieszyć, żeby na te kilka godzin mógł zapomnieć o problemach i zrelaksować się w czasie fajnego wieczoru – podsumował Mick.

CZYTAJ TEŻ: THE ROLLING STONES RUSZAJĄ W TRASĘ ŚWIĘTOWAĆ SZEŚĆDZIESIĄTKĘ

The Rolling Stones tego lata zamierzają świętować sześćdziesiątkę. Jako zespół, bo sami Stonesi są już grubo po siedemdziesiątce. Począwszy od 1 czerwca, The Rolling Stones zagrają serię 14 koncertów w Europie. Wszystko w ramach trasy wymownie nazwanej „Sixty”. To dobra wiadomość, ale fani z Polski mają nieco mniej powodów do radości. Tournée nie dotrze do naszego kraju.

Swój ostatni koncert w Polsce The Rolling Stones zagrali w 2018 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Dyskografię grupy zamyka album „Blue & Lonesome” z 2016 r.

fot. J. Bednarski (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.