Trivium promują grę „The Elder Scrolls” w singlu „The Phalanx”

Członkowie Trivium łączą siły z twórcami popularnej serii gier komputerowych „The Elder Scrolls” i prezentują epicki singiel „The Phalanx”.

Współpraca gwiazd metalu ze światem gamingu to nic nowego. Ostatnio mogliśmy zobaczyć teledysk Sabaton stworzony we współpracy z wydawcą serii „World of Tanks”. Na podobny ruch zdecydowali się Trivium. Ich najnowszy singiel „The Phalanx” to część promocji online’owej wersji „The Elder Scrolls”, najnowszej odsłony kultowej serii, rozwijanej przez firmę Bethesda Game Studios.

Singiel „The Phalanx” trafi na najnowszy album Trivium „In the Court of the Dragon”. To, co możecie zobaczyć w towarzyszącym mu teledysku, to miks ujęć z kupionego niedawno przez Trivium hangaru lotniczego i wybranych fragmentów wyciągniętych z gry.

Singiel wraz z klipem możecie sprawdzić poniżej.

Dla Trivium, a w szczególności dla lidera grupy Matta Heafy’ego, świat gier to naturalne środowisko.

– Zawsze byłem wkręcony w gry. Pamiętam, że tłukłem w „Mario”, zanim jeszcze nauczyłem się mówić po angielsku. Moja mama jest Japonką. Wychowywała mnie po swojemu, kiedy mój tata był w Marines. Gry były czymś, co robiłem przed grą na gitarze. Zacząłem od klasyków, jak „Mario” czy „Donkey Kong”, szukając swojej drogi. Później mocno zainteresowałem się RPG i „Final Fantasy”. Później zacząłem wkręcać się w strzelanki typu „Call of Duty” – w jednym z wywiadów opowiadał Heafy.

Muzyk cały czas jest blisko gamingu. Jego drugą pracą obok zespołu jest prowadzenie konta na Twitchu, serwisie streamingowym dedykowanym gamerom, gdzie Heafy codziennie spotyka się z fanami Trivium.

CZYTAJ TEŻ: MATT HEAFY (TRIVIUM): „TWITCH STAŁ SIĘ MOJĄ DRUGĄ PRACĄ”

„In the Court of the Dragon” będzie dziesiątym wydawnictwem w dorobku Trivium. Premiera płyty została wyznaczona na 8 października. Krążek ukaże się w barwach Roadrunner Records.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.