Trasa hologramu Dio coraz bliżej. Jest pierwsza zapowiedź

Ronnie James Dio powraca z zaświatów – czy tego chcecie, czy nie. Firma Eyellusion, odpowiedzialna za stworzenie hologramu legendarnego wokalisty, zaprezentowała pierwszą videozapowiedź trasy, w którą wybudzony z grobu Dio wraz z dawnymi kolegami z zespołu wyruszy w grudniu.

Ronnie James Dio na dobre powraca na scenę. Hologram wokalisty, który latem 2016 r. został zaprezentowany podczas festiwalu Wacken Open Air, rusza w swoją pierwszą pełnoprawną trasę koncertową.

Samo przedsięwzięcie wzbudza sporo kontrowersji, ale to, co dla wielu jest perfidną formą nekrobiznesu, dla Wendy Dio, wdowy po wokaliście, oraz dla jego kolegów z formacji Dio nie jest niczym haniebnym. Problemu nie widzi również firma Eyellusion, autorzy hologramu Dio. Firma jest już gotowa do startu bezprecedensowej trasy, publikując oficjalną videozapowiedź tournée, które rozpocznie się 6 grudnia.

Materiał możecie sprawdzić poniżej.

Przypominamy: hologram Dio zagra 9 koncertów w 8 państwach Europy, w tym w Polsce – 6 grudnia w klubie Progresja w Warszawie.

Jak będzie wyglądać show, niedawno zdradził Jeff Pezzutti, szef Eyellusion.

– Trasa będzie niezwykłym przedsięwzięciem – zapewnia Pezzutti. – Będziemy mieć dwóch wokalistów: Rippera Owena i Oniego Logana. Będzie też Ronni, który pojawi się w różnych częściach show, czasem śpiewając w duecie z Ripperem albo Onim. Z perspektywy fana to będzie coś niewyobrażalnego.

Szef Eyellusion zapowiada, że na scenie zostaną ożywione także okładki albumów i inne rzeczy, które kojarzą się z Ronniem. Hologramy będą odzwierciedlać różne wcielenia wokalisty, zarówno te wcześniejsze, jak i późniejsze. Na każdym koncercie Ronnie ma zaśpiewać 6-7 utworów, w tym m.in. „We Rock”, „Holy Diver” i „Rainbow in the Dark”.

Nie dowiemy się, czy Ronnie James Dio byłby zadowolony z perspektywy pośmiertnych występów, wydaje się to jednak mocno wątpliwe. Wystarczy przypomnieć album „Angry Machines” z 1996 r. – krążek nagrany przez Dio w 1996 r. i przesiąknięty obawami związanymi z rozwojem nowych technologii…

A wy – wybieracie się na koncert projektu Dio Disciples z hologramem rockowo-metalowej legendy?

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV