„Dio: Dreamers Never Die”. Premiera dokumentu o Ronniem Jamesie Dio

Film „Dio: Dreamers Never Die”, czyli nowy dokument o Ronniem Jamesie Dio, wchodzi do kin. W Polsce premierowo można zobaczyć go 28 września w wybranych kinach sieci Multikino.

– Wciąż prowadzimy rozmowy na temat hologramu. Ale sama nie wiem. Pojawia się wiele rzeczy, jeśli chodzi o technologię. Jak sądzę, fani woleliby zobaczyć prawdziwego Ronniego zamiast hologramu Ronniego – w ubiegłym roku stwierdziła Wendy Dio, żona byłego frontmana Rainbow i Black Sabbath, która opiekuje się dorobkiem Ronniego.

Podążając tym tropem, Wendy Dio postanowiła zaproponować fanom Ronniego coś, co z całą pewnością wzbudzi mniej kontrowersji niż hologram. Mowa o filmie dokumentalnym opowiadającym historię legendy metalu.

Światowa premiera „Dio: Dreamers Never Die” została wyznaczona na 28 września. Lista miejsc, w których zostanie wyświetlony film, obejmuje również polskie kina, a dokładniej: wybrane lokalizacje sieci Multikino. Póki co film będzie można zobaczyć w angielskiej wersji językowej (z napisami).

Oto lista kin wyświetlających „Dio: Dreamers Never Die”:

 1. Bydgoszcz
 2. Gdańsk
 3. Jaworzno
 4. Katowice
 5. Kielce
 6. Koszalin
 7. Kraków
 8. Lublin
 9. Łódź
 10. Olsztyn
 11. Poznań 51
 12. Poznań Malta
 13. Rumia
 14. Rzeszów
 15. Słupsk
 16. Szczecin
 17. Tychy Gemini
 18. Warszawa Reduta
 19. Warszawa Targówek
 20. Warszawa Złote Tarasy
 21. Wrocław Pasaż Grunwaldzki
 22. Zabrze

W „Dio: Dreamers Never Die” zobaczymy najważniejsze postaci związane z Ronniem, w tym członków zespołów, w których się udzielał. Na ekranie pojawią się m.in. Tony Iommi i Geezer Butler z Black Sabbath. Swoimi wspomnieniami związanymi z Ronniem podzieliły się też inne gwiazdy światowego metalu, w tym Rob Halford, Sebastian Bach i popularny dziennikarz Eddie Trunk.

„Dio: Dreamers Never Die” wyreżyserował duet Don Argott/Demian Fenton.

Ronnie James Dio urodził się 10 lipca 1942 r. Jest powszechnie uważany za jedną z najbardziej zasłużonych osób dla rozwoju muzyki i subkultury metalowej. Był m.in. pierwszym artystą posługującym się znakiem mano cornuta (dłoń rogata). W ostatnich latach wiele kontrowersji wzbudził jego powrót na scenę pod postacią hologramu. Artysta „zagrał” w takiej formie całą trasę. Hologram dotarł również do Polski. Koncert projektu Dio Disciples odbył się w 2017 r. w warszawskim klubie Progresja.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.