Tony Iommi (Black Sabbath) udostępnił singiel „Scent of Dark”

Legenda Black Sabbath nie składa broni. Tony Iommi opublikował pierwszy od ośmiu lat nowy utwór. Singiel „Scent of Dark” promuje… nową linię perfum gitarzysty.

Kariera Black Sabbath to zamknięty rozdział w historii metalu, ale poszczególni członkowie legendarnej kapeli nie dają o sobie zapomnieć. Tony Iommi, gitarzysta Sabs, wielokrotnie odgrażał się, że wróci jeszcze do gry – i właśnie jesteśmy tego świadkami.

Leciwy założyciel i autor kultowych riffów Black Sabbath bez jakichkolwiek wcześniejszych zapowiedzi opublikował nowy singiel. Utwór „Scent of Dark” to zapowiedź nowego zapachu stworzonego przez Iommiego we współpracy z włoskim producentem perfum Xerjoff.

– Miałem ten riff od jakiegoś czasu i nic z nim nie robiłem. Posłużył nam za bazę do stworzenia tego utworu – komentuje Iommi. – Zbudowaliśmy go, początkowo wykorzystując automatyczną perkusję. Później mój współpracownik Mike Exeter dograł do tego na próbę bass i klawisze, a ja dograłem solówki, żeby zobaczyć, jak to wszystko zabrzmi. Dalej doszły instrumenty smyczkowe. W Black Sabbath pracowałem już z instrumentami smyczkowymi, ale to było zupełnie inne doświadczenie.

Jak wyjaśnia autor „Scent of Dark”, do stworzenia własnego zapachu zachęcił go przyjaciel i współzałożyciel marki Xerjoff Sergio Momo. Momo pojawia się również w nowym singlu Iommiego w charakterze drugiego gitarzysty.

– Zapachy to coś, czym zawsze się interesowałem, jeszcze w czasach takich produktów, jak Brut czy Old Spice. Zawsze dostawałem je na Święta – wspomina Iommi. – Gdy zacząłem grać trasy z Black Sabbath, zacząłem też odkrywać różne zapachu z różnych krajów. Kolekcjonowałem je. Sergio poznałem przez jednego z moich przyjaciół. Wysłał mi pudełko swoich perfum i zaproponował, żebym wspólnie z nim stworzył własny zapach. Nie spodziewałem się tego. Sergio zasugerował, żebym przygotował listę ulubionych zapachów. Zrobił z tego próbki, a ja wybrałem jedną z nich.

Singiel „Scent of Dark” udostępniamy poniżej.

Zapach Iommiego na dniach trafi do sprzedaży na stronie Xerjoff.

CZYTAJ TEŻ: TONY IOMMI MA NOWE LAMBORGHINI. „PROWADZI SIĘ ŚWIETNIE I KOMFORTOWO”

Przypomnijmy: w 2011 r. u Iommiego zdiagnozowano raka. Mimo poważnej choroby udało mu się nagrać z Black Sabbath album „13” oraz zagrać dziesiątki koncertów – m.in. w ramach pożegnalnej trasy zespołu wymownie nazwanej „The End”.

Początki Black Sabbath sięgają 1968 r. Grupa oficjalnie pożegnała się ze sceną w 2017 r. w rodzinnym Birmingham.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.