Tom Morello zapowiada solową epkę „Comandante”

Ten rok miał przynieść triumfalny powrót na scenę Rage Against The Machine. Ostatecznie trasa Rage’ów nie doszła do skutku, ale Tom Morello nie traci czasu. Gitarzysta 30 października zaprezentuje solową epkę, na której usłyszymy m.in. Slasha.

Tom Morello należy do pracowitych muzyków. Do niedawna jeszcze aktywnie udzielał się w supergrupie Prophets of Rage, która zakończyła działalność, gdy doszło do wyczekiwanej reaktywacji Rage Against The Machine. Wyprzedana trasa Rageów, od początku pozycjonowana jako wielkie wydarzenie, została przełożona na przyszły rok. W obliczu takiego obrotu spraw Morello skupił się na tworzeniu, czego efekty poznamy już 30 października.

Morello zapowiedział właśnie epkę „Comandante”. Trafi na nią pięć utworów. Pierwszym będzie cover „Voodo Child” Jimiego Hendriksa. Na „Comandante” znajdzie się ponadto nagrany ze Slashem utwór „Interstate 80”, a także dedykowana Eddiemu Van Halenowi kompozycja „Secretariat”.

Zapowiedź całości udostępniamy poniżej.

– Będąc gitarzystom, jest zarazem błogosławiony i przeklęty. Nie wybrałem tego. To wybrało mnie. Wyzwaniem dla mnie było znalezienie sposoby, by w znaczący sposób wpleść w tę muzykę moje przekonania – komentuje Morello.

Przypomnijmy: ostatni solowy album gitarzysty Rage Against The Machine „The Atlas Underground” ukazał się w 2018 r. W czerwcu Morello wydał niezależny singiel „You Belong to Me”. Utwór nie znajdzie się na jego nadchodzącym wydawnictwie.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV