Synowie Larsa Ulricha z Metalliki założyli kapelę Taipei Houston

Lars Ulrich może być dumny ze swoich dzieciaków. Synowie perkusisty Metalliki idą w ślady sławnego taty i założyli własną kapelę. Młode pokolenie rodziny Ulrichów wkrótce może nieźle namieszać.

Ostatnio dużo szumu zrobili wokół siebie synowie Roberta Trujillo, Slasha i Scotta Weilanda, których kapela wydała kilka obiecujących singli. Zespół szybko jednak się rozpadł, co potwierdziło, że do takich projektów lepiej podchodzić z rezerwą. Mimo to kapela założona przez synów Larsa Ulricha to coś, obok czego trudno przejść obojętnie.

Taipei Houston to duet stworzony przez Mylesa i Layne’a Ulrichów. Wprawdzie nie grają thrash metalu, ale geny Larsa ewidentnie dają o sobie znać. W ubiegłym roku 23-letni Myles i o trzy lata młodszy Layne po raz pierwszy zwrócili na siebie uwagę, prezentując rockowy cover utworu „Eleanor Rigby” The Beatles. Teraz już jako Taipei Houston zapowiadają swój pierwszy oficjalny singiel „Respecter”.

Zapowiedź singla udostępniamy poniżej.

Myles i Layne Ulrichowie mają błogosławieństwo sławnego taty. Kiedy do sieci trafił ich cover „Elanor Rigby” Beatlesów, perkusista Metalliki pochwalił synów, zwracając uwagę na ich surowe, prawdziwie garażowe brzmienie.

– Jasne, nagrano już kilka niesamowitych wersji „Eleanor Rigby”, ale jestem przekonany, że nigdy nie było czegoś takiego, takiego rodzaju emocji, energii i szaleństwa – ocenił Lars.

– Kiedy to usłyszałem, powiedziałem: „Wiecie co, chłopcy? Jestem z was dumny” – przyznał jeden z najpopularniejszych metalowych bębniarzy na świecie.

Co ciekawe, w muzykę zaangażowane jest także starsze pokolenie Ulrichów. Na początku roku własny album wydał 92-letni Torben Ulrich, tata Larsa i dziadek chłopaków z grupy Taipei Houston. Mogliście przeczytać o nim na RockMetalNews.pl.

CZYTAJ TEŻ: 92-LETNI OJCIEC LARSA ULRICHA Z METALLIKI WYDAŁ NOWY ALBUM

A co u Larsa? Metallica aktualnie jest zajęta promowaniem nowego wydania „Czarnego albumu” przygotowanego na 30-lecie płyty. Giganci thrashu mają też w planach koncerty. W przyszłym roku Metallica wróci do Europy. Czy zagra w Polsce? Póki co naszego kraju nie ma w kalendarzu Metalliki, ale to wkrótce może się zmienić. Zespół zapowiedział, że niebawem ogłosi daty kolejnych koncertów. Póki co czekamy.

fot. R. Arvesen (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.