Synowie Larsa Ulricha z Metalliki założyli kapelę Taipei Houston

Lars Ulrich może być dumny ze swoich dzieciaków. Synowie perkusisty Metalliki idą w ślady sławnego taty założyli własną kapelę. Młode pokolenie rodziny Ulrichów wkrótce może nieźle namieszać.

Ostatnio dużo szumu zrobili wokół siebie synowie Roberta Trujillo, Slasha i Scotta Weilanda, których kapela wydała kilka obiecujących singli. Zespół szybko jednak się rozpadł, co potwierdziło, że do takich projektów lepiej podchodzić z rezerwą. Mimo to kapela założona przez synów Larsa Ulricha to coś, obok czego trudno przejść obojętnie.

Taipei Houston to duet stworzony przez Mylesa i Layne’a Ulrichów. Wprawdzie nie grają thrash metalu, ale geny Larsa ewidentnie dają o sobie znać. W ubiegłym roku 23-letni Myles i o trzy lata młodszy Layne po raz pierwszy zwrócili na siebie uwagę, prezentując rockowy cover utworu „Eleanor Rigby” The Beatles. Teraz już jako Taipei Houston zapowiadają swój pierwszy oficjalny singiel „Respecter”.

Zapowiedź singla udostępniamy poniżej.

Myles i Layne Ulrichowie mają błogosławieństwo sławnego taty. Kiedy do sieci trafił ich cover „Elanor Rigby” Beatlesów, perkusista Metalliki pochwalił synów, zwracając uwagę na ich surowe, prawdziwie garażowe brzmienie.

– Jasne, nagrano już kilka niesamowitych wersji „Eleanor Rigby”, ale jestem przekonany, że nigdy nie było czegoś takiego, takiego rodzaju emocji, energii i szaleństwa – ocenił Lars.

– Kiedy to usłyszałem, powiedziałem: „Wiecie co, chłopcy? Jestem z was dumny” – przyznał jeden z najpopularniejszych metalowych bębniarzy na świecie.

Co ciekawe, w muzykę zaangażowane jest także starsze pokolenie Ulrichów. Na początku roku własny album wydał 92-letni Torben Ulrich, tata Larsa i dziadek chłopaków z grupy Taipei Houston. Mogliście przeczytać o nim na RockMetalNews.pl.

CZYTAJ TEŻ: 92-LETNI OJCIEC LARSA ULRICHA Z METALLIKI WYDAŁ NOWY ALBUM

A co u Larsa? Metallica aktualnie jest zajęta promowaniem nowego wydania „Czarnego albumu” przygotowanego na 30-lecie płyty. Giganci thrashu mają też w planach koncerty. W przyszłym roku Metallica wróci do Europy. Czy zagra w Polsce? Póki co naszego kraju nie ma w kalendarzu Metalliki, ale to wkrótce może się zmienić. Zespół zapowiedział, że niebawem ogłosi daty kolejnych koncertów. Póki co czekamy.

fot. R. Arvesen (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV