92-letni ojciec Larsa Ulricha z Metalliki wydał nowy album

Jaki ojciec, taki syn. W przypadku Larsa Ulricha i jego 92-letniego ojca sprawdza się to w stu procentach. Torben Ulrich właśnie wydał nowy album, o czym osobiście poinformował jego dumny syn. „Ma 92 lata i dopiero się rozkręca” – zauważa Lars.

Lars Ulrich to jeden z najbardziej hejtowanych bębniarzy na świecie, ale perkusista Metalliki nie przejmuje się tym, co mówią inni, konsekwentnie robiąc swoje. Takie podejście Lars najprawdopodobniej odziedziczył po ojcu, 92-letnim Torbenie, który udowadnia, że tak trzeba żyć. Pomimo zaawansowanego wieku Torben Ulrich właśnie wydał autorski album.

„Dziś, w tym wieku, wydaje kolejny album. To efekt jego współpracy z przyjacielem Lori Goldstonem. Jeśli ktoś jest zainteresowany sprawdzeniem płyty, jest dostepna na Bandcampie projektu Obscure & Terrible” – na Instagramie napisał Lars, przy okazji wrzucając zdjęcie z ojcem.

Post udostępniamy poniżej.

Premiera płyty „Oakland moments: cello, voice, reuniting” miała miejsce 5 lutego. Na krążku znalazło się siedem utworów z melorecytacjami Ulricha seniora. Z opisu albumu dowiadujemy się, że inspiracją do jego stworzenia były malarstwo Torbena Ulricha, sam album zaś jest mocno przesiąknięty filozofią, co rzeczywiście da się odczuć, słuchając płyty.

Torben Ulrich to prawdziwy człowiek renesansu. W młodości spełniał się jako tenisista, wielokrotnie reprezentując Danię m.in. w Pucharze Davisa, a później dał się poznać jako utalentowany malarz, poeta, dziennikarz i oczywiście muzyk. Wiadomo w kogo wdał się Lars.

Ojca Larsa mogliśmy wcześniej zobaczyć m.in. w filmie dokumentalnym „Some Kind of Monster”. Obecnie Torben Ulrich mieszka w Seattle.

Przypomnijmy: Metallica idzie za ciosem i nie zamierza zwlekać z wydaniem kolejnej płyty. Jeszcze przed pandemią członkowie grupy deklarowali, że tym razem zmobilizują się i nie będą kazali fanom czekać tak długo, jak na „Hardwired… to Self-Destruct”. Wybuch pandemii i odwołanie zaplanowanych na najbliższy czas koncertów mogą pomóc Metallice dotrzymać słowa. Od jakiegoś czasu Amerykanie zarzekają się, że nie tracą czasu i pomimo lockdownu starają się pracować. Lars Ulrich ostatnio stwierdził nawet, że Metallica „na poważnie” pisze nowy materiał. Nowy album Metalliki znalazł się w naszym zestawieniu „Płyty, na które czekamy w 2021 #gwiazdy rock/metal”.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.