„S&M2” Metalliki już jest. Giganci thrashu znów z orkiestrą symfoniczną

Doczekaliśmy się. Druga część „S&M” doczekała się premiery. Zapis występu Metalliki z amerykańską orkiestrą symfoniczną jest dostępny już w sklepach oraz w serwisach streamingowych.

Album „S&M” to wyjątkowa pozycja w dyskografii Metalliki. Zna go każdy fan amerykańskich thrasherów, a wielomilionowe wyniki sprzedaży, jakie osiągnął, to pułap nieosiągalny dla większości wydawnictw koncertowych. Po 20 latach od premiery płyty Metallica ponownie zagrała z orkiestrą symfoniczną z San Francisco. Efektem tego jest druga część „S&M”.

Koncert, który zostanie wydany jako „S&M2”, został zarejestrowany w ubiegłym roku w Chase Center, nowo wybudowanej hali mogącej pomieścić 18 tys. gości.

– Na scenie jest więcej ludzi i mówimy tu o prawdziwych muzykach. Jesteśmy dużo bardziej zestresowani, ale to dodaje siły – tuż przed koncertem wypowiadał się James Hetfield.

– Jesteśmy naprawdę dumni, że po 38 latach bycia na scenie wciąż mamy na horyzoncie takie rzeczy, że muzycznie wciąż możemy eksplorować nowe tereny i czerpiąc z tego radość – podkreślał podekscytowany lider Metalliki.

– To więcej niż ekscytujące – w podobnym tonie wypowiadał się Lars Ulrich. – Fakt, że San Francisco w końcu będzie miało arenę światowej klasy i że Metallica będzie częścią jej otwarcia, fakt, że wracamy do „S&M” po 20 latach, że będziemy dzielić scenę z orkiestrą symfoniczną i jej legendarnym kierownikiem Michaelem Tilsonem Thomasem… To wszystko jest niesamowite.

CZYTAJ TEŻ: METALLICA ZNÓW WSPIERA WALKĘ Z COVID-19 POTĘŻNĄ WPŁATĄ

Album „S&M2” jest już dostępny. Z okazji jego premiery Metallica przygotowała jeszcze jeden singiel „No Leaf Clover”, czyli Evergreen, który powstał na potrzeby pierwszej części płyty „S&M2”.

Utwór udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: Metallica póki co nie gra koncertów. Zamiast tego zespół skupia się na pracach nad nowym materiałem. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: „Metallica pracuje nad nowym materiałem. «Jesteśmy kreatywni»”

Bestsellerowe wzory koszulek, bluz oraz inne gadżety związane z Metallicą znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.