Shawn Crahan (Slipknot) o poświęceniu rodziny dla zespołu

Życie zawodowego muzyka to nie jest lekki kawałek chleba. Często trzeba poświęcić dla niego życie prywatne. Opowiedział o tym muzyk Slipknot.

Współzałożyciel Slipknot, Shawn „Clown” Crahan, był niedawno gościem w podcaście „The Break Down With Nath & Johnny” gdzie opowiedział o osobistych poświęceniach, jakie on i jego rodzina musieli ponieść w pierwszych latach istnienia zespołu.

– Trudno mi mówić o poświęceniu jakie musiała ponieść moja żona. Mieliśmy we dwoje umowę, która w dużym skrócie mówiła: „Śmiało, zrób to, co zamierzasz zrobić. Ale pod żadnym pozorem się nie cofaj”. Trzy lata przed założeniem zespołu byłem już w „związku” z Andersem (Closefnim, pierwszym wokalistą grupy) oraz Paulem (Grayem, basistą) – mówi Crahan.

– Istnieje dużo historii na temat tego, kto tak naprawdę założył Slipknot. Prawda jest taka, że był to piosenkarz, Andy Rouw, Paul Gray oraz ja. Ale Andy odszedł na samym początku. Kiedy już podpisaliśmy kontakt jedynymi członkami byliśmy Paul i ja. Paul trzy lata wcześniej był na moim ślubie i oprócz rodziny był najbliższą mi osobą na tej uroczystości. Pamiętam, że miał na sobie spodnie jakie nosili więźniowie jednego z zakładów w Los Angeles, ponieważ stamtąd pochodził, tlenione włosy i w kieszeni paczkę Marlboro – dodaje artysta ze wzruszeniem – Moja żona była wtedy w ósmym miesiącu ciąży. Kiedy nagrywaliśmy pierwszą płytę miałem już trójkę dzieci. Dzieci, jak wszyscy wiemy, wymagają mnóstwo poświęcenia, uwagi oraz pracy. A Slipknot nagrywa płyty i jeździ w świat grać koncerty. To było przeogromne poświęcenie ze strony mojej rodziny abym mógł robić to, co kocham.

Na koniec Crahan dodał: – Przyznaję, że podjąłem decyzję o wybraniu dosyć samolubnej ścieżki. W 2019 roku w wieku 22 lat zmarła moja córka. Kiedy dzieje się taka potworna tragedia spoglądasz wstecz i całe życie przelatuje ci przed oczami. Zastanawiasz się, czy któreś z twoich decyzji miały wpływ na to co się stało. Zdecydowałem się iść dalej i obiecałem żonie i dzieciom, że będziemy razem silni pomimo przeciwności losu i za wszelką cenę będziemy o siebie dbać. Minęło 25 lat odkąd Slipknot wydał pierwszą płytę, moje dzieci są dorosłe i historia trwa dalej. Czuję, że to dla mnie błogosławieństwo – kończy emocjonalnie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.