Scorpions nie wybierają się na emeryturę. „Jest naprawdę dobrze”

W słowniku członków Scorpions nie ma słowa „emerytura”. Wokalista grupy Klaus Maine zapewnia, że Scorpionsi mają się świetnie i obecnie nie biorą pod uwagę zakończenia działalności.

Niemieccy rockmani 10 lat temu kończyli już działalność, ale wbrew zapowiedziom nie zeszli ze sceny. Scorpions pomimo długiego stażu cały czas robią swoje. W lutym ukazał się ich najnowszy album „Rock Believer”, a na dniach rozpocznie się promująca go trasa.

– Wykreśliliśmy słowo „emerytura” z naszego słownika. Po prostu go w nim nie ma. Nie zastanawiamy się nad i nie rozmawiamy na ten temat – deklaruje Klaus Meine, frontman Scorpions, rozmawiając z serwisem „Metal Global”.

– Kto by pomyślał, że dwa lata po pandemii… Pandemia wciąż się nie skończyła, niestety. Ale dwa lata po tej długiej przerwie… Ostatni koncert zagraliśmy 5 marca 2020 r. w Singaputrze. To przerażające. Nigdy nie mieliśmy tak długiej przerwy. Teraz nagle po tym wszystkim wracasz i stajesz oko w oko z publicznością, oko w oko z fanami. Czujesz, że to wspaniałe uczucie. Po tych wszystkich latach grania nadal to czujesz – stwierdził Meine.

– Jesteśmy coraz starsi i nadal robimy to, co robimy. Mamy nadzieję, że nasi fani cieszą się tym w takim samym stopniu, jak my. Kto by pomyślał, że po 50 latach nagrywania wciąż będziemy aktywni. Nasz pierwszy album wydaliśmy w 1972 r. „Rock Believer” teraz ma swój czas. Dostajemy dużo bardzo dobrych recenzji z całego świata. I to po tylu latach. Kto by pomyślał. To coś niesamowitego – podsumował wokalista.

Meine obecnie skupia się na najbliższych koncertach Scorpions i nie wybiega za daleko myślami. O przyszłości zespołu mówi tak: „Nie wiemy, co przyniesie przyszłość. Nigdy nie wiesz, co czai się za rogiem. Ale teraz jest naprawdę dobrze. Wydaliśmy dobry album i mamy doskonały czas. Bardzo się z tego cieszymy”.

CZYTAJ TEŻ: WOKALISTA SCORPIONS PRZESZEDŁ OPERACJĘ

Polski koncert Scorpions odbędzie się 28 maja w Tauron Arenie Kraków. Wydarzenie jest częścią trasy promującej album Rock Believer.

Początki Scorpions sięgają połowy lat 60., a miastem, gdzie zaczęła się historia kapeli, był Hanover. Na koncie Scorpions znajduje się 20 albumów, a także niezliczone przeboje, takie jak „Wind of Change”, „Still Loving You” czy „Rock You Like A Hurricane”.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.