Sabaton zapowiada nowy album singlem „Soldier of Heaven”

Obóz Sabaton zwiera szeregi i przygotowuje się do premiery płyty „The War To End All Wars”. Szwedzi udostępnili nowy singiel promujący wydawnictwo.

Sabaton nie zamierza zwlekać w wydaniem kolejnego albumu. Grupa robi swoje, przygotowując premierę płyty „The War To End All Wars”, na której po raz kolejny przywoła historię początków ubiegłego stulecia.

– Raz jeszcze skoncentrujemy się na początku XX w. – potwierdzają muzycy, nawiązując do swojej ostatniej płyty „The Great War”, traktującej o pierwszej wojnie światowej.

– Wierzymy, że w tym okresie jest jeszcze dużo do okrycia. Wciąż jest wiele historii do powiedzenia z czasów pierwszej wojny – nie mają wątpliwości najwięksi specjaliści od historii w metalowym biznesie.

Album „The War To End All Wars” miał ukazać się w ubiegłym roku, ale ostatecznie jego premierę zaplanowano na początek marca. Krążek wyda wytwórnia Nuclear Blast. Znajdzie się na nim 11 utworów, w tym „Soldier of Heaven”, najnowszy singiel Sabaton.

– Dopiero co wydaliśmy singiel „Christmas Truce”, a teraz wychodzi kolejny utwór, który pokazuje zróżnicowanie tej płyty. Kiedy organizowaliśmy pierwsze sesje odsłuchowe tego materiału, ten numer był wskazywany jako najlepszy ze wszystkich i wiemy, że będzie się świetnie sprawdzał na koncertach – utwór „Soldier of Heaven” komentuje Pär Sundström, basista Sabaton.

Singiel udostępniamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: JOAKIM BRODÉN (SABATON) O GRANIU KONCERTÓW W DOBIE PANDEMII

Ostatni album Sabaton ukazał się w 2019 r. Z materiałem z płyty „The Great War” zespół zdążył zagrać w Polsce na początku 2020 r., odwiedzając Warszawę w towarzystwie Apocalyptiki i Amaranthe.

Najbliższy koncert Sabaton ma odbyć się 4 kwietnia 2022 r. Metalowcom ze Szwecji będzie towarzyszyć coraz popularniejsza mongolska ekipa The HU, a także zawsze robiąca wrażenie fińska formacja Lordi.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.