Sabaton wraca z nowym singlem „Livgardet”

Jeśli tęskniliście za Sabaton, ucieszycie się. Szwedzi opublikowali nowy singiel, w którym ku zaskoczeniu wszystkich śpiewają w swoim rodzimym języku. Jeszcze gorący singiel „Livgardet” to hołd złożony szwedzkiej gwardii królewskiej.

– Mamy dobrą wiadomość, a jest ona taka, że za kilka dni wchodzimy do studia, żeby nagrać kolejny album – z końcem roku poinformował Joakim Brodén, wokalista szwedzkiej formacji.

Sabaton jest nie do zatrzymania niczym czołg, który wjeżdża na scenę podczas koncertów grupy. Zespół opublikował pierwszy nowy singiel, jak zawsze poruszając tematykę okołomilitarną. Singiel „Livgardet” to utwór napisany dla szwedzkiej gwardii królewskiej, elitarnej jednostki, która obchodzi 500 rocznicę uformowania.

Członkowie Sabaton przygotowali również zrealizowany z rozmachem klip. Na jego potrzeby wskoczyli w mundury z epoki, tak by jak najlepiej oddać ducha zamierzchłych czasów, gdy gwardia królewska rzeczywiście czuwała nad bezpieczeństwem monarchy.

Singiel wraz z teledyskiem udostępniamy poniżej.

Tym razem Szwedzi postanowili zaśpiewać we własnym języku, co nie zdarza im się często.

– Od 2012 r. i płyty „Carolus Rex” czekaliśmy na dobrą okazję, by napisać więcej utworów po szwedzku. Czuliśmy też, że nie przerobiliśmy do końca historii naszego kraju – wyjaśnia Pär Sundström, basista Sabaton.

– Wykorzystaliśmy okazję, żeby przeprowadzić lekcję historii. Szwedzka gwardia królewska „Livgardet”, jedna z najstarszych jednostek militarnych na świecie, została uformowana w naszym rodzinnym regionie (Dalarna – red.) w 1521 r. przez legendarnego króla Gustawa I Wazę. Przez ostatnich 500 lat żołnierze Livgardet zmieniali się wraz z czasem i służyli pod różnymi władcami na całym świecie. Są zresztą aktywni do dziś – dodaje Sundström.

CZYTAJ TEŻ: UTWÓR SABATON OFICJALNYM HYMNEM POLSKIEJ SZKOŁY

Ostatni album Sabaton ukazał się w 2019 r. Z materiałem z płyty „The Great War” zespół zdążył zagrać w Polsce, na początku 2020 r. odwiedzając Warszawę w towarzystwie Apocalyptiki i Amaranthe.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.