Sabaton rozstaje się z gitarzystą!

Czasem bywa tak, że drogi członków zespołu muszą się rozejść. Do takiej sytuacji doszło w obozie Sabaton.

Zespół Sabaton poinformował na swoich social mediach, że ich wspólna droga z gitarzystą Tommym Johanssonem dobiegła końca.

– Po 7 niesamowitych latach w zespole nasz gitarzysta Tommy zdecydował się opuścić Sabaton aby podążać swoją ścieżką. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na dalszej drodze kariery muzycznej. Byliśmy jak rodzina i dalej będziemy go wspierać w jego przedsięwzięciach – pisze zespół w oświadczeniu. – Tommy dołączył do zespołu w 2016 roku, ale znamy się już o wiele dłużej, bo od roku 2005. Przyczynił się do napisania ważnego rozdziału w historii zespołu i wielu wspaniałych wspomnieć. Odejście Tommy’ego nie nastąpi natychmiast. Będzie z nami jeszcze przez pewien czas aby dopilnować i przygotować grunt do wejścia swojemu następcy. Leć na skrzydłach i strunach, bracie! – kończą oświadczenie muzycy.

Sam zainteresowany również zebrał się na parę słów.

– Moi drodzy, po 7 wspaniałych latach grania heavy metalu w Sabaton zdecydowałem się odejść z zespołu aby poświęcić się innym rzeczom. Robię ich bardzo wiele poza Sabatonem. Przez siedem lat odkładałem inne rzeczy aby skupić się maksymalnie na graniu z Sabaton. Teraz przyszedł czas aby podążać za głosem serca – wyjaśnia Johansson. – Moi bracia i załoga z Sabaton zawsze będą moją drugą rodziną i będzie mi brakowało fantastycznego czasu z tymi ludźmi. Dziękuję też wszystkim fanom, którzy ciepło mnie przyjęli w zespole oraz mam nadzieję, że zaakceptujecie osobę, która przejmie po mnie obowiązki.

Sabaton ma zamiar wejść do studia jeszcze w tym miesiącu aby zacząć nagrania jedenastego albumu studyjnego. Zespół w tym roku będzie świętował również 25 lat działalności.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.