Rockowe i metalowe piosenki świąteczne. Znasz je wszystkie?

Temat świątecznych piosenek nie ogranicza się do Wham! i „Last Christmas”. Oto rockowe i metalowe christmas songi idealne na Boże Narodzenie!

Lemmy Kilmister, Dave Grohl & Billy F. Gibbons – „Run, Rudolph, Run”

Popędzić wam Rudolfa? No dobra – zrobi to za nas Lemmy, który swego czasu wziął na warsztat popularną piosenkę świąteczną napisaną przez Johnny’ego Marksa, a spopularyzowaną przez Chucka Berry’ego. Pomogli mu w tym Dave Grohl i Billy F. Gibbons. Gdyby Św. Mikołaj się do was spóźniał, odpalcie głośno ten numer. Słysząc go, renifery na pewno wrzucą piąty bieg. „Run, Rudolph, Run”!

Rob Halford – „Donner and Blitzen”

Rob Halford otwarcie mówi, że uwielbia Święta. „Maniacy metalu, jak sami o sobie mówimy, piszą się na święta tak, jak każdy” – nie ma wątpliwości legendarny frontman Judas Priest. Przed dwoma laty Halford wydał swój drugi świąteczny album „Celestial”, na którym śpiewa kolędy w mocnym, heavymetalowym wydaniu. Lubicie świąteczny klimat, ale też heavy metal? Musicie odpalić sobie ten krążek. Naszym ulubionym numerem z płyty jest klasyk „Donner and Blitzen”. Halford zrobił z niego pełnoprawny heavymetalowy evergreen!

AC/DC – „Mistress For Christmas”

AC/DC w wersji świątecznej? Dlaczego nie! Ich świąteczny numer „Mistress For Christmas” brzmi wprawdzie dokładnie tak, jak wiele innych utworów australijskiej legendy, ale chyba sami przyznacie, że od AC/DC oczekuje się raczej sprawdzonego brzmienia – i w tym przypadku właśnie to dostajemy. „Mistress For Christmas” to sto procent AC/DC w świątecznym wydaniu. Bez względu na to, czy macie przed sobą ogarnianie choinki, czy pakowanie prezentów, klasyk AC/DC naładuje was świąteczną energią!

Alice Cooper – „Santa Claus Is Coming To Town”

Słuchając tego numeru, można dojść do wniosku, że Św. Mikołaj to niezły hardcore’owiec – przynajmniej wtedy, gdy śpiewa o nim Alice Cooper, który nawet z piosenki o Św. Mikołaju potrafi zrobić prawdziwy horror. Cóż, jaki by ten Mikołaj nie był, fakt, że zbliża się do miasta, i tak cieszy. A tak na marginesie – byliście grzeczni?

The Killers – „Don’t Shoot Me Santa”

Gdyby odwiedził was taki Mikołaj, jak ten, o którym śpiewa Alice Cooper, jedyne, co możecie mu zanucić, to „Don’t Shoot Me Santa”. Propozycja od The Killers dla tych, którzy w mijającym roku grzeczni nie byli.

Twisted Sister – „Silver Bell”

Choć pasują bardziej do Halloween niż do Świąt, Twisted Sister mają w swoim dorobku utwory o Świętach, a nawet cały świąteczny album „A Twisted Christmas”. Na YouTube nie brakuje klipów zrealizowanych do numerów, które trafiły na ten zwariowany krążek. Ludziom o mocnych nerwach polecamy. Pozostałym radzimy poszukać wersji bez teledysków. Gdybyście jednak skusili się na klipy, pamiętajcie – uprzedzaliśmy.

The Smashing Pumpkins – „Christmastime”

Zmieniamy klimat. Coś lżejszego, czyli „Christmas Song” od The Smashing Pumpkins – dla tych, którzy w magię Świąt wolą wprowadzać się w sposób nieco łagodniejszy.

King Diamond – „No Presents for Christmas”

Kiedy King Diamond bierze się za śpiewanie o Świętach, możecie spodziewać się, że nie będzie to zimowa sielanka. Prezenty? Król jest ponad tanim konsumpcjonizmem. Prezentów nie będzie. Możecie od niego dostać co najwyżej srogi w******l z głośników.

Amon Amarth – „Viking Christmas”

„Surowe mięso i dzikie jagody, kozie mleko i lepki miód – to są kulinarne pragnienia Wikingów. Ale kiedy zbliża się Boże Narodzenie, przechodzimy na bardzo odmienną dietę” – śpiewa w „Viking Christmas” Johan Hegg, wokalista Amon Amarth. Czyli wychodzi na to, że nawet surowi w obejściu, nieustraszeni Wikingowie ulegają magii Świąt, a to, że walczą dla Odyna, bynajmniej im w tym nie przeszkadza.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.