Riverside udostępnia nowa epke. „Acoustic Session”

Riverside udostępnia nową epkę. Jeden z nielicznych polskich zespołów, które doczekały się uznania poza granicami naszego kraju, prezentuje akustyczne wersje swoich utworów nagrane podczas występów promujących „Wasteland”.

Formacja Riverside nieco ponad rok temu wydała ciepło przyjęty album „Wasteland”. W ramach promocji płyty grupa zagrała kilka akustycznych występów w sklepach. Ich zapis zespół postanowił wydać w formie epki. Składający się z pięciu utworów krążek Riverside właśnie doczekał się premiery.

– Jeśli pojawia się okazja, żeby stworzyć jakiś materiał, który nie klasyfikuje się jako rock progresywny, staramy się to zrobić. Pewnie trochę na przekór łatce, którą się do nas dopasowuje – komentuje Mariusz Duda, lider Riverside.

– Kiedyś też usłyszałem, że dobre piosenki da się zagrać na gitarze przy ognisku. Chcieliśmy sobie udowodnić, że jesteśmy w stanie zrobić to również z naszymi kompozycjami – dodaje muzyk.

Materiał z epki możecie odsłuchać poniżej.

Znamy już daty przyszłorocznych koncertów Riverside w Polsce. W kwietniu 2020 r. zespół odwiedzi kolejno: Gliwice (17 kwietnia), Kraków (18 kwietnia), Warszawę (19 kwietnia), Gdańsk (25 kwietnia) i Poznań (26 kwietnia). Szczegółów szukajcie na stronie Riversideband.pl.

Przypomnijmy: w 2016 r. zmarł wieloletni gitarzysta Riverside Piotr Grudziński. Od tego momentu zespół działa jako trio. Obecnie skład Riverside tworzą Mariusz Duda, Piotr Kozieradzki i Michał Łapaj.

fot. Facebook (www.facebook.com/Riversidepl)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV