Richie Faulkner: Twórczy umysł Gelna Tiptona był zaangażowany w nowy album Judas Priest!

Nowy album Judas Priest zbliża się wielkimi krokami. Gitarzysta grupy opowiedział o zaangażowaniu się w pracę nad nim Glena Tiptona.

Glen Tipton dołączył do Judas Priest w 1974 roku i wypracował sobie status legendy heavy metalu. W 2014 roku zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona, co mocno uniemożliwiło mu dalsze koncertowanie z zespołem. W 2018 roku podczas trasy promującej album „Firepower” zastąpił go producent albumu, Andy Sneap. Jednak Tipton jeździ z zespołem i dołącza do niego na scenie podczas klasycznych utworów jak „Metal Gods” cz „Breaking The Law”.

W niedawnym wywiadzie dla stacji radiowej WRIF, gitarzysta Judas Priest, Richie Faulkner, został zapytany o to jak obecnie czuje się Glen.

– Wszystko z nim w porządku. Ma lepsze i gorsze dni, jak każdy. Jako zespół musieliśmy sobie poradzić razem z Glenem z niektórymi wyzwaniami. Były dni na trasie, że nie był w stanie wyjść na scenę i konsultował ze mną partie gitarowe. Podobnie było w procesie nagrywania nowej płyty. Jeśli mógł coś zagrać, zagrał. Jeśli nie, stery przejmowałem ja. Jednak cały czas jego twórczy umysł i podejście do pracy było odczuwalne. Glen był bardzo zaangażowany na wielu poziomach w nowy album Judas Priest – mówi Faulkner.

Najnowszy album angielskiej grupy, „Invictible Shield” ukaże się 8 marca 2024 roku. 30 marca zespół zagra koncert w Tauron Arenie w Krakowie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.