K.K. Downing zagra ponownie z Judas Priest na wyjątkowym koncercie!

Były gitarzysta i wieloletni filar grupy Judas Priest ogłosił, że ponownie spotka się z kolegami na jednej scenie, aby razem świętować ważne dla zespołu wydarzenie.

Brytyjska legenda heavy metalu zostanie wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame 5 listopada. W uroczystości odbywającej się w Microsoft Theater w Los Angeles weźmie udział wielu gości z branży muzycznej i otoczenia zespołu, w tym byli członkowie. Jednym z nich będzie właśnie K.K. Downing.

– To dla mnie jak otwarcie puszki piwa albo jazda na rowerze. Coś, co robiłem prawie całe życie i czego się nie zapomina. To po prostu jest we mnie zakorzenione. Nie mogę się doczekać, żeby stanąć z chłopakami na scenie, podpiąć gitarę do wzmacniacza i dać trwać tej jedynej, wspaniałej chwili – opowiada z podekscytowaniem Downing.

Gdy zbliża się wprowadzenie Judas Priest do Rock and Roll Hall of Fame, w mediach rozgorzała dyskusja na temat szczegółów. Perkusista zespołu Scott Travis w wywiadzie dla stacji RKR 107,7 potwierdził, że zespół zagra krótki set będący połączeniem klasycznych piosenek z nowymi. K.K. Downing natomiast wyjawił, że w ceremonii weźmie dodatkowo udział Les Binks, perkusista zespołu w latach 1977-1979.

– To minie błyskawicznie. Mamy około dziesięciu minut. Nie zdążymy się nawet dobrze rozgrzać – mówi gitarzysta o przewidywanej długości występu. Mam jednak nadzieję, że w tym bardzo krótkim czasie przywrócimy wspomnienia z całej historii zespołu.

K.K. Downing odszedł z Judas Priest w 2011 r., postanawiając jednocześnie opuścić przemysł muzyczny, a jego miejsce zajął Richie Faulkner. Downing wrócił do branży w 2019 r. zakładając grupę K.K’ s Priest razem z byłym wokalistą Judas Timem „Ripperem” Owensem.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.