Prophets Of Rage prezentują nowy singiel. „Made With Hate”

Złożona z członków Rage Against The Machine, Public Enemy i Cypress Hill supergrupa Prophets of Rage otwiera nowy rozdział. Zespół udostępnił premierowy singiel, zapowiadając kolejne wydawnictwo. Komunikat jest jednoznaczny: „Made With Hate”.

Tom Morello pozbawił ostatnio fanów nadziei na powrót Rage Against The Machine. Gitarzysta zapowiedział jednak, że sporo będzie się działo u Prophets Of Rage, gdzie śmiało można uznać go za lidera. Wygląda na to, że Morello nie rzucał słów na wiatr.

Na kanale Prophets of Rage pojawił się właśnie nowy singiel, wymową nawiązujący do dotychczasowych dokonań grupy, która z kontestowania rzeczywistości stworzyła swój znak firmowy.

„Made With Hate” brzmi jak manifest konsekwencji Prophets of Rage, która dla zespołu nie ogranicza się wyłącznie do treści utworów.

– Cel jest prosty: muzyka ma niszczyć – o Prophets Of Rage mówi Tom Morello. – We wszystkich wywiadach dużo mówimy o polityce, ale kamieniem węgielnym jest to, że muzyka musi niszczyć, a my musimy sprostać naszemu dziedzictwu, ale też zrobić coś, co jest ponad to, coś prawdziwego, coś niepokornego i współczesnego.

– To nieco inny kierunek, nie dokładnie to samo, ale podoba mi się. Dorastamy i wkraczamy na nowe tereny, z czym ja osobiście czuję się bardzo dobrze – wtrąca Tim Commerford, basista supergrupy wcześniej związany z Rage Against The Machine i Audioslave.

Świeżo opublikowany singiel „Made With Hate” udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: Prophets of Rage to jedna z gwiazd tegorocznego Pol’and’Rock Festival. Zespół wystąpi na dużej scenie festiwalu.

Skład Prophets Of Rage tworzą Tom Morello (RATM/Audioslave), Tim Commerford (RATM/Audioslave), Brad Wilk (RATM/Audioslave), DJ Lord (Public Enemy), Chuck D (Public Enemy) i B-Real (Cypress Hill).

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV