Premiera serialu o Sex Pistols w maju. „Chwytająca za serce podróż”

Po początkowych perturbacjach, będących efektem dramy z Johnnym Rottenem, serial o Sex Pistols otrzymał oficjalna datę premiery. Pierwszy odcinek z końcem maja trafi na platformę Hulu i Disney+.

Niewiele brakowało, a długo wyczekiwany serial o Sex Pistols stworzony przez FX Productions nie ujrzałby światła dziennego. Próbował go zbojkotować Johnny Rotten, który koniec końców wylądował w sądzie z dawnymi kolegami z zespołu Stevem Jonesem i Paulem Cookiem.

Serial „Sex Pistols” bazuje na pamiętniku Steve’a Jonesa, gitarzysty legendarnych pionierów punk rocka. Jones jest również producentem wykonawczym serialu. W pracach nad serią wspierał go reżyser Danny Boyle.

Odpowiadające za produkcję studio FX Productions tak zapowiada serial: „Wściekła, szalejąca rewolucja, a w jej centrum są Sex Pistols i Steve Jones, współzałożyciel i gitarzysta zespołu. Przezabawna, emocjonalna i momentami chwytająca za serce podróż Jonesa prowadzi nas przez kalejdoskopową opowieść o najbardziej epickich, chaotycznych i zarazem brudnych latach w historii muzyki”.

Serial zapowiada się świetnie, ale nie dla Johnny’ego Rottena. Frontman Sex Pistols wściekł się, gdy poznał szczegóły produkcji.

– To najbardziej obraźliwe gówno, z jakim kiedykolwiek musiałem się zmierzyć – w ubiegłym roku żalił się Rotten. – Zatrudnili aktora, żeby mnie zagrał, ale kogo ten aktor gra? Bo na pewno nie mnie. Jedyne co mogę z tym zrobić, to pójść do sądu.

Rotten zrobił tak, jak zapowiedział, ale sądowa batalia nie zakończyła się dla niego pomyślnie. Muzyk próbował udowodnić, że Jones i Cook bezprawnie wykorzystali w serialu kawałki Sex Pistolis. Sąd uznał jednak, że jego niegdysiejsi kompani – a dziś śmiertelni wrogowie – mogli to zrobić. Po wszystkim Rotten przyznał, że koszty sprawy zrujnowały go finansowo. Jak stwierdził, jako opiekun cierpiącej na chorobę Alzheimera żony załamał się po ogłoszeniu niekorzystnego dla siebie wyroku sądu.

Serial „Sex Pistols” tymczasem czeka na premierę. Pierwszy odcinek 31 maja.

Sex Pistols to jeden z pierwszych zespołów punkowych. Grupa została utworzona w 1975 r. w Londynie. Rozpadła się po zaledwie trzech latach działalności, ale mimo to zdążyła zdobyć status kultowej. Sex Pistols zdołali wydać jeden album „Never Mind the Bollocks, Here’s the Sex Pistols”. Znalazły się na nim m.in. głośne numery „Anarchy in the U.K.” i „God Save the Queen” do dziś stanowiące żelazny kanon punka.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.