Koncerty samochodowe? Gitarzysta Scorpions jest na nie

Koncerty samochodowe to jeden ze sposobów, w jakie branża muzyczna radzi sobie ze skutkami pandemii koronawirusa. Nie jest do nich przekonany Matthias Jabs, gitarzysta Scorpions. „Nie mają żadnej atmosfery” – ocenia muzyk.

Przemysł muzyczny, a w szczególności ta jego część, która odpowiada za koncerty, to jeden z najbardziej dotkniętych przez pandemię koronawirusa sektorów gospodarki. Zagrożenie COVID-19 wywróciło wszystko do góry nogami. Koncerty praktycznie się nie odbywają i niestety nic nie wskazuje na to, by wkrótce miało się to zmienić.

Branża próbuje sobie radzić, promując wydarzenia online i koncerty samochodowe. Wielu artystów podchodzi do tego rodzaju aktywności entuzjastycznie, ale Matthias Jabs ze Scorpions jest zdania, że to nietrafiony pomysł.

– Jako Scorpions nie jesteśmy zainteresowani tymi, jak to się mówi, koncertami samochodowymi – w rozmowie z magazynem „Pollstar” oznajmił gitarzysta. – Nie mają żadnej atmosfery. Nie sądzę, żeby miały ją dla publiczności, a już na pewno nie dla zespołów. Musisz być w stanie komunikować się z publicznością. Niczym nie różni się to od robienia transmisji koncertów ze studia bez udziału publiczności.

– Ludzie mają co oglądać, ale dla wykonawcy, zwłaszcza dla kapeli jak Scorpions, która uwielbia bezpośredni kontakt… Nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Jesteś w stanie utrzymać poziom energii przez pierwsze trzy numery. Ale po godzinie? Nie ma dla kogo grać, z kim się porozumieć, nikt z tobą nie śpiewa. Moim zdaniem to nic fajnego. Nie sądzę, żeby była to opcja dla nas – stwierdził Jabs.

Muzyk przyznał, że póki co trudno planować jakąkolwiek koncertową przyszłość. Jego zdaniem jedyną szansą dla przemysłu muzycznego jest wynalezienie szczepionki, która sprawi, że znów będzie można bez obaw wybierać się na koncerty.

– To jedyne rozwiązanie – podsumował Jabs.

Przypomnijmy: ostatnim wydawnictwem Scorpions pozostaje składanka „Born To Touch Your Feelings – Best Of Rock Ballads”. Niedawno grupa informowała o planach związanych z wydaniem nowej płyty, póki co jednak nie pojawiły się żadne konkretne informacje na temat płyty.

Koszulki, płyty i inne produkty związane ze Scorpions znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Alfred Nitsch (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.