Premiera nowej płyty Rammstein przesunięta przez… brak papieru

Nowy album Rammstein opóźniony. Jak zdradził Sven Helbig, kompozytor współpracujący z zespołem, premiera płyty została przesunięta z powodu… braku papieru.

Przemysł na całym świecie w ostatnim czasie mierzy się z niedoborem surowców, co jak się okazuje, jest odczuwalne również w branży muzycznej. Sven Helbig, który pomaga Rammstein w komponowaniu muzyki, wyjawił w rozmowie z serwisem Sachsische.de, że przez ograniczony dostęp do papieru premiera wyczekiwanej płyty Rammstein została przesunięta.

Wcześniej Richard Kruspe, gitarzysta niemieckiej formacji, informował, że album ukaże się przed startem europejskiej trasy Rammstein, a ta ma rozpocząć się 15 maja.

Kiedy zatem ukaże się ósmy longplay gwiazdorów Neu Deutsche Härte?

– Zespół w tej chwili sam tego nie wie – twierdzi Helbig.

Bliski współpracownik Rammstein wyjaśnia taki stan rzeczy: „Powód jest prozaiczny. Chodzi o brak papieru. Muszą być w stanie wysłać CD w bardzo dużych ilościach, w tym okładki i książeczki. Wszystko idzie na cały świat i to w jednym momencie, a to najprawdopodobniej obecnie niemożliwe”.

Helbig zaznaczył, że nie może wypowiadać się na temat płyty. Kompozytor ograniczył się do stwierdzenia, że członkowie Rammstein do samego końca szlifują utwory.

– Zespół często wyrzuca utwory w ostatniej chwili albo je zmienia. Till nie chce pisać jakiegoś tekstu od nowa, a Richard upiera się, że coś brzmi głupio. Albo spierają się o jakiś riff. Jeden utwór właśnie wyleciał – relacjonuje Helbig.

My na kolejne wydawnictwo Rammstein czekamy podwójnie. Z pewnych źródeł wiemy, że członkowie grupy niedawno kręcili teledysk pod Warszawą. Czekamy na jego publikację tak samo, jak na premierę samej płyty.

CZYTAJ TEŻ: CZŁONKOWIE RAMMSTEIN KRĘCILI TELEDYSK POD WARSZAWĄ?

Przypomnijmy: 17 lipca Rammstein ma zagrać w Warszawie. Pierwotnie Niemcy mieli pojawić się w Polsce w 2020 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.