Ponad 160 muzyków z całego świata wykonało „Fear of the Dark” Iron Maiden

Pandemia pozamykała w domach większość muzyków, ale prawdziwa pasja pokona każde przeciwności. Ponad 160 artystów z całego świata skrzyknęło się online, by wspólnie wykonać „Fear of the Dark” Iron Maiden. Nagranie robi niesamowite wrażenie.

Przeciągająca się w nieskończoność pandemia koronawirusa to martwy sezon dla branży muzycznej. Odczuwają to w takim samym stopniu kapele rockowe i metalowe, jak i artyści związani z innymi rodzajami muzyki, również z muzyką poważną.

Ulf Wadenbrandt to dyrygent Szwedzkiej Orkiestry Symfonicznej, a także współpracownik Rosyjskiej Orkiestry Filharmonicznej. Wadenbrandt stwierdził, że zrobi coś wyjątkowego, angażując profesjonalnych instrumentalistów z całego świata, by wspólnie stworzyć wyjątkową aranżację online.

– Wielu z moich muzycznych przyjaciół z różnych zakątków świata niestety nie jest w stanie teraz grać ze sobą i koncertować. Postanowiłem dotrzeć do możliwie jak największej liczby wspaniałych muzyków orkiestrowych, żeby sprawdzić, czy jesteśmy w stanie zrobić coś razem w obecnych realiach – opowiada Wadenbrandt.

Dyrygent wpadł na pomysł, że stworzy orkiestrową aranżację „Fear of the Dark” Iron Maiden. Choć poinstruowanie ponad 160 artystów (sic!) funkcjonujących w różnych strefach czasowych wydaje się karkołomnym przedsięwzięciem, dla chcącego nic trudnego. Wadenbrandt dopiął swego i zorganizował prawdopodobnie największą pandemiczną orkiestrę świata.

– Chcę podkreślić, jak ważne w tych trudnych czasach są muzyka i kultura – komentuje Wadenbrandt. – Muzyka sprawia, że czujemy się lepiej i pomaga w samorozwoju. Musimy pokazać całemu światu, że jesteśmy potrzebni, że musimy grać. Zebrałem wszystkich: od muzyków ze ścisłego światowego topu, przez wspaniałych nauczycieli, po studentów i utalentowanych amatorów z całego świata. Zależy mi, żeby pokazać wartość tkwiącą w różnorodności i wyakcentować, jak ważny jest każdy z nas w globalnym muzycznym ekosystemie.

Dlaczego wybór padł akurat na Iron Maiden?

– Ten utwór ma wszystko: od świetnej melodii po galopujące tempo i energię. To magiczna aranżacja, która uwalnia niesamowite brzmienie i energię naszej orkiestry. Iron Maiden po prostu napisali kapitalną kompozycję, idealnie nadającą się do wykonywania przez orkiestry symfoniczne – podsumowuje Wadenbrandt.

Niesamowitą aranżację „Fear of the Dark” udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV